Po více než solidním utkání s Montréalem dnes čeká Šavle další utkání. Pojďme si představit pár informací předtím, než se Housleyho svěřenci dostanou do akce.

New York Islanders vs. Buffalo Sabres 01:00 SEČ

Soupeř:
Islanders posílení o Jordana Eberleho si dali před startem sezony za cíl jednoznačně se dostat do vyřazovacích bojů a příprava tomu nasvědčovala. Brooklynští Ostrované vyhráli v šesti z osmi duelů, inkasovali velmi málo branek (12) a celkově se prezentovali hrou, která byla co se týče defenzívy velmi zodpovědná. Vstup do sezony byl však pro New Yorčany velmi drsný. V Columbusu obrana Islanders zcela selhala. V přípravě výtečný Thomas Greiss inkasoval hned pětkrát a Columbus tak smetl Ostrovany 5:0.

Na koho si dát pozor?
Největším nebezpečím Islanders je jednoznačně jejich první lajna ve složení Eberle-Lee-Tavares, která má v sobě všechno – rychlost, sílu, šikovnost. Dalším nebezpečným jedincem je jistě mladičký Matthew Barzal. První volba Islanders roku 2015 sice nastupuje zatím ve třetí formaci, svou rychlostí ale může nadělat Reinhartovi a spol. velkou neplechu. O své slovo se jistě bude hlásit i Beauvillier s Kuleminem. V obraně mají pak Islanders stálice v podobě Nicka Leddyho či Calvina De Haana. Ono ale vlastně každé jméno v obraně Islanders má svůj respekt. Johny Boychuk, Denis Seidenberg… V Brance Islanders bude Jaroslav Halák. Ten nahradil Greisse v nepovedeném utkání s Columbusem a za svá záda nepropustil jediný z jedenácti projektilů. Pokud bude mít Halák svůj den, mohl by střelce Buffala velmi potrápit.

Poslední vzájemné duely:
Pro ten opravdu poslední nemusíme jít daleko do historie. V přípravě podlehly Šavle Islanders 3:1. V ostatních pěti utkáních jsou na tom o špetku lépe Brooklyňané, kteří vyhráli tři z pěti utkání. Poslední vzájemný duel regulérní části sezony ovládli Ostrované 4:2. Dvěma brankami nás sestřelil Anders Lee. Za Buffalo se trefili Kane a Girgensons.

Zranění:
Islanders budou chybět Shane Prince a Allan Quine. Šavle se budou muset obejít bez Evana Rodriguese, Justina Falka a pravděpodobně i Zacha Bogosiana.

Sestava:
Kouč Housley se rozhodl zrušit ranní rozbruslení. Sestava je tedy lehce v mlze, avšak měla by vypadat takhle (ano, čtvrtá lajna je tak nějak na islandský styl :D)

Kane-Eichel-Pominville
Pouliott-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Reinhart-Griffith
Larsson-Josefson-Moulson

Ristolainen-Beaulieu
Antipin-McCabe
Tennyson-Scandella

Lehner