Buffalo Sabres vs. Columbus Blue Jackets 01:00 SEČ

Všichni jsme ještě ani nestačili strávit prohry z pátku a soboty, a ejhle… Buffalo dnes hraje další utkání. Na domácím ledě přivítají hráči Sabres Colombusské Modrokabátníky. Nezbývá nám nic jiného, než se modlit v zázrak, který se Housley snaží přinést změnou lajn.

Soupeř: 
Columbus je v pohodě. Svěřenci kouče Tortorelly mají daleko více dobrých dnů, než těch špatných a s pětadvaceti body jim patří čtvrtá pozice ve východni konferenci. Momentálně se navíc Blue Jackets vezou na třízápasové vítězné šňůře, kterou nastartovali proto Detroitu a naposled prodloužili v New Yorku. Hlavní dominancí týmu je defenzíva a výtečný brankář.

Na koho si dát pozor? 
Plynně přejdeme do této rubriky, kde musí nejprve zaznít jméno Sergeje Bobrovskyho. Hlavní hvězda Blue Jackets inkasovala během svých čtyř posledních odchytaných utkání pouze totožný počet branek. Celkem se tento brankář pyšní bilancí 2,02 obdržených branek na utkání a 93,3% úspěšností zásahů. Střelecky na tom nejsou teď v Columbusu nikterak impozantně. V pěti posledních odehraných duelech vstřelila ofenzíva Blue Jackets jen a pouze 8 gólů, což je zcela totožný počet, jako vsítilo i Buffalo. Hlavní nebezpečí v útoku musímr čekat od fenomenálního Zacha Werenskiho, který se zcela jistě řadí mezi nejlepší obránce ligy. Ve formě je i Artemi Panarin, který vede bodování týmu. Nutno však dodat, že Columbus je kompaktní celek. Panarin získal pouze 14 bodů, v kanadském bodování je až na 99. místě! Přesto je Columbus na vrcholu.

Poslední vzájemná utkání: 
Buffalo se s Columbusem tuto sezonu již utkalo. Stalo se tak před necelým měsícem. O branky se podělili Jones, Calvert, Bjorkstrand, Foligno a Anderson. Za Buffalo se premiérově prosadil Griffith. Jinak je na tom stále lépe Columbus, který ovládl hned čtyři z posledních pěti klání.

Zranění: 
Neměnná klasika na straně Sabres. Bogosian, Tennyson, Fedun, Ristolainen a Josefson mimo hru. Blue Jackets by měli postrádat Matta Calverta, Lukáše Sedláka a Alexandera Wennberga.

Sestava: 
Jak již bylo avizováno v úvodu, Housley se rozhodl zamíchat sestavou. Dle jeho slov momentálně neexistuje druhá a třetí lajna. Obě lajny by měli dostat totožný ice time a ukázat, kdo je na tom lépe.

Kane-OReilly-Reinhart
Girgensons-Eichel-Pominville
Pouliot-Larsson-Okposo
Griffith-Criscuolo-Nolan

Scandella-Falk
McCabe-Beaulieu
Gorges-Antipin

Lehner v brance.