Tento duel bude pro obě strany velmi pikantní. Utkají se totiž hráči, kteří ještě před nedávnem oblékali dres druhého týmu. Za Minnesotu to budou Marus Foligno a Tyler Ennis, v dresu Šavlí pak Marco Scandella a Jason Pominville. Doteď jsem vždycky psal stylem, že uvidíme, zda Buffalo dokáže zvítězit… a Buffalo vždycky prohrálo. Pojďme to tedy zkusit opačně. Uvidíme,zda Buffalo dokáže přidat sedmou porážku v řadě.

Soupeř:
Minnesota několik let po sobě vyhlašovala útok na Stanley Cup. I před sezonou neskrývalo vedení Wild poměrně velká očekávání. Jenže Minnesotě se přespříliš nedaří. Po špatném startu do sezony se sice zvedla, avšak stále je to jednoduše jednou nahoře, jednou dole. Po čtyřech vyhraných duelech teď přišlo menší vystřízlivění, když Wild prohráli své dvě poslední klání. S jednadvaceti body ve dvaceti duelech se Minnesota nachází na třináctém místě tabulky západní konference.

Na koho si dát pozor?
Minnesota hledá ideální složení svých lajn. Je v nich však několik jmen, na která se může spolehnout. Eric Staal patří mezi tyto „staalice“. S osmnácti body je Staal nejlépe bodujícím hráčem Wild. Nebezpečným střelcem v sestavě Minnesoty je i Jason Zucker. Mezi kvalitní a nebezpečné hráče patří jednoznačně i Nino Niderreiter, Mikael Granlund či Mikko Koivu. Obraně pak dominují Ryan Sutter a Jared Spurgeon. Zapomenout nemůžeme ani na exšavle Foligna s Ennisem, kteří budou mít o motivaci postaráno. V brance pak bude těžké překonat Devana Dubnyka.

Poslední vzájemné zápasy:
Můj dům, můj hrad. To v utkáních mezi Buffalem a Minnesotou neplatí. V posledních pěti duelech vždy vyhrál hostující tým. Tím byli ve třech případech Minnesotští Wild. Poslední vzájemný duel sehráli oba dva týmy před více než rokem. O branky se postarali O’Reilly a Larsson. Za Minnesotu se trefil Granlund. Lehner si připsal 27 úspěšných zákroků.

Bývalí hráči:
Jak si vlastně vedou bývalý hokejisté těchto týmů v obou celcích?
Tyler Ennis – „Enzo“ odehrál za Buffalo 419 utkání, ve kterých posbíral 236 bodů. V Minnesotě to zatím není to pravé ořechové. Ennis si za dvacet utkání připsal zatím tři branky a dvě asistence.
Marcus Foligno – Rodák z Buffala je na tom o trochu lépe, než Ennis. Foligno odehrál za Wild 19 duelů s bilancí 3+4.
Chris Stewart – I Stewart odešel z Buffala do Minnesoty. Bývalý hráč Šavlí má na kontě osm bodů v devatenácti kláních.

Marco Scandella – Zadáka Šavlí s italskými předky draftovala Minnesotě v roce 2008. Urostlý obránce za ní odehrál 373 zápasů se statistikou 27+62. Za Buffalo si zatím Scandella ve dvaceti duelech  připsal pět asistencí.
Jason Pominville – „Pommer“ má nejlepší statistiku ze všech těchto hokejistů. Může za ní hlavně povedený start do sezony. Pominville vstřelil šest branek a přidal k nim sedm asistencí.
Johan Larsson – Larssona draftovala Minnesota, avšak stihl za ní odehrát jediný zápas, když byl vytrejdován do Buffala. Larsson vstřelil jednu branku a přidal dvě asistence v jednadvaceti duelech.

Zranění:

V Buffalu se snad začíná schylovat k lepším časům. Ristolainen i Bogosian začali konečně bruslit. Ristolainenův návrat by měl proběhnout nejpozději do týdne, možná již o víkendu. Do akce se vrací i Jacob Josefson, což je rozhodně pozitivní zpráva. Mimo hru je stále i Matt Tennyson a Taylor Fedun. Minnesotě by měl chybět pouze Zach Parise.

Sestava:
S Josefssonem se sestava lehce proměnila. Takhle by měla vypadat:

Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Larsson-Criscuolo
Nolan-Josefson-Okposo

Scandella-Falk
McCabe-Anipin
Gorges-Beaulieu

Lehner