Osmá prohra v řadě? No uvidíme… velmi populární souboj prvního a druhého muže předloňského draftu dnes uvidí diváci v KeyBank Center. Jak McDavid, tak Eichel mají co dělat, aby své týmy táhly tak, jak si představují. Kdo se bude dnes radovat?

Soupeř:
Osm let. Přesně tak dlouho trvala série Edmontonu, při které mohl tento klub z kanadské Alberty vybírat hráče na draftu v top 10. Navíc hned čtyřikrát vybírali Oilers z prvního místa. Uplynulou sezonu to již vypadalo, že Edmonton konečně našel nějaké schéma, které zabírá. McDavid dotáhl Oilers do druhého kola play-off. Jenže tenhle rok se prozatím zdá, že bude Edmonton opět vybírat v top desítce draftu. Oilers mají na kontě pouze osmnáct bodů a jsou druhým nejhorším týmem západní konference. V posledním utkání si však Edmonton lehce spravil chuť, když porazil Detroit 6:2. Celkově jsou utkání Edmontonu výsledkově hodně šílená. Za příklad si dejme výsledky z posledních pěti utkání. Výhra nad Detroitem 6:2, prohra se St. Louis 8:3, prohra s Dallasem 6:3, Prohra se St. Louis 4:1, Výhra nad Vegas 8:2. Edmonton prostě buď hodně branek dá, nebo jich hodně inkasuje.Ono to vlastně i odpovídá. Edmonton má velmi ofenzivně laděný tým, nepříliš dobrého brankáře… buď jim ta jejich ofenzíva vyjde, nebo dostanou mnoho branek. Doufejme, že Buffalo nebude tahat za kratší konec.

Na koho si dát pozor?
I když na tom není Edmonton s McDavidem nijak super úchvatně, stále je třeba si dát na šikulu s číslem 97 na zádech pozor. McDavid se nachází na šestém místě kanadského bodování s osmadvaceti body za deset branek a osmnáct asistencí. Nejblíže McDavidovi jsou v bodování Draisaitl a Nugent-Hopkins se sedmnácti body. Uplynulý zápas působil v McDavidově formaci Maroon a Caggiula, kteří se oba prosadili. Buffalo musí dát pozor na každou lajnu Oilers, která má velký ofenzivní potenciál. Dále pak musíme hrát velmi zodpovědně do obrany a čekat na své příležitosti.

Poslední vzájemné zápasy:
Uplynulou sezonu se sice Edmontonu velmi dařilo. Obě vzájemná střetnutí však vyhráli Sabres. Předcházela tomu však čtyř zápasová vítězná série Oilers. Těžko se hledá společný jmenovatel těchto duelů. Každý zápas skončil zcela jinak. Ten poslední vyhrálo Buffalo 4:3 v prodloužení. Dvakrát se trefil Kane, jednou Gionta a výhru zajistil Buffalu Ristolainen.

Zranění:
Marodka se opět zmenšila! Ristolainen již dnes nastoupí!
Stále zraněný je tak Bogosian, Tennyson a Fedun. Edmonton by měl zřejmě postrádat Klefboma, Sekeru a Slepysheva.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Larsson-Criscuolo
Nolan-Josefson-Okposo

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Falk
McCabe-Antipin

Lehner