Tak jak to bude? Lehce nabyli, lehce pozbyli? Nebo se naopak vyplní to, co si přál Jack Eichel, tedy získat další dva body? Montréal rozhodně je soupeř k poražení, leč se nám to dvakrát nedaří. Canadiens navíc proti Sabres ohlásili jeden velký návrat. Do branky se po dlouhé době vrací Carey Price. Brankářský post však tlačil paty Montréalu nejméně. Lindgren předváděl úchvatné výkony. Canadiens mají problémy jinde.

Soupeř:
Jak jsem již avizoval, Montréal je na tom stále nepříliš dobře. Ač ho brankáři tlačí kupředu, zbytek týmu je silnější a zatlačuje jej zpět. Canadiens prohráli pět utkání v řadě. Naposled podlehli Nashvillu 3:2 po samostatných nájezdech. S devatenácti body ve dvaatřiceti duelech jsou Kanaďané na čtrnáctém místě tabulky východní konference.Buffalo na ně ztrácí tři body. Canadiens a Sabres mají mnoho společných věcí. Oba dva týmy inkasovaly ve třiadvaceti duelech osmdesát branek. Buffalo vstřelilo 55 branek, Montréal 54. A oba týmy také mají na kontě pět výher.

Na koho si dát pozor:
Střelecky je na tom teď Montréal podobně jako Buffalo. Těžko říct, kdo je v momentální formě opravdu rizikový pro Sabres. V zajímavé formě se nachází Joseph Morrow. Čtyřiadvacetiletý obránce si v posledních třech utkáních připsal branku a dvě asistence. První lajna Canadiens je stále bez formy, dávejme si na ně však stále pozor,jelikož na Buffalu se nastartovala nejedna lajna. Namotivovaný Carey Price také nebude dvakrát lehký k překonání.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo a Montréal se tuto sezonu utkali již dvakrát. Nebylo tomu tak dávno. Ona vlastně poslední výhra Canadiens byla právě nad Buffalem. Ano, Canadiens porazili Buffalo v obou utkáních. Pokaždé tomu bylo až po základní hrací době. Naposled se tak stalo dvanáctého listopadu. Charlie Lindgren předvedl 34 úspěšných zákroků. Jednou se trefil O¨Reilly. Výhru Canadiens vystřelil v prodloužení Max Pacioretty

Zranění:
Jedna věc se od posledního vzájemného zápasu změnila. Buffalo se pomalu uzdravuje, zatímco Montréal je stále značně skolen. Chybět by mu měli Aleš Hemský, Noah Juulsen, Artturi Lehkonen, Shea Weber, Nikita Scherbak a Al Montoya. Buffalo stále bez tří obránců. Zacha Bogosiana, Matta Tennysona a Taylora Feduna.

Sestava:
Sestava by měla být pravděpodobně beze změn, a to včetně Lehnera, tedy:

Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Larsson-Criscuolo
Nolan-Josefson-Okposo

Ristolainen-Scandella
McCabe-Antipin
Beaulieu-Falk

Lehner