Buffalo Sabres vs. San José Sharks  01:00 SEČ

Buffalo se dnes v noci utká se San Josem. Půjde o speciální večer, jelikož zápas Šavlí se bude nést v duchu boje proti rakovině. Pokud vy sami, a nebo někdo z vašich blízkých trpí touto bestií, nezapomínejte, že jsme jedna velká komunita. Jako fanoušci Sabres jsme jedineční. Více spojení, než 95 % ostatních fanstránek v Česku i na Slovensku. Nebojte se požádat o pomoc, protože jsme jedna velká rodina. Let’s Go Buffalo!

Soupeř:
V San Jose asi doufali v trochu lepší výsledky. Sharks na tom nejsou nikterak zle, s osmadvaceti body ve čtyřiadvaceti duelech jim patří šesté místo tabulky západní konference. Přesto však fanoušci i vedení Žraloků doufalo, že se tým bude prát o špici, na kterou momentálně ztrácí sedm bodů. V celku si to patrně ještě úplně nesedlo. Erik Karlsson se pomalu začíná rozehrávat, Kane měl výpadky formy. Do toho byl dlouho zraněný Tomáš Hertl. Sharks tak potřebují najít nějakou stabilitu, se kterou by přišly i vyrovnané výsledky. U San Jose se totiž střídá prohra s výhrou.

Na koho si dát pozor?
Evander Kane nemusí být zrovna ve formě, ale motivaci proti Sabres bude mít jistě obrovskou. Navíc bude hrát v prakticky úplně jiné aréně, jelikož současná atmosféra v KeyBank Centre se nedá srovnat s tou z minulé sezony. Do formy se konečně pomalu dostává Erik Karlsson, který v posledních šesti duelech nastřádal 8 bodů. 7 bodů nasbíral také Joe Pavelski. Hrozbou jistě bude i Logan Couture, který v říjnu vstřelil proti Šavlím hattrick.

Poslední vzájemné zápasy:
Od ledna 2010 do března 2017 neprohrály Šavle se San Jose jediný duel. Od toho dne však vyhrávají pouze Sharks, kteří jsou na čtyřzápasové vítězné šňůře. Naposled porazili Žraloci Buffalo devatenáctého října. Logan Couture vstřelil hattrick a sekundovali mu Pavelski a Donskoi. Za Šavle se trefil pouze Jake McCabe.

Zranění:
Šavlím bude chybět kromě Wilsona s Hunwickem také Connor Sheary, který je veden jako day-to-day. San Jose je v plné polní.

Sestava:
Vzhledem ke zraněné Shearyho bude sestava lehce pozměněná. Otázkou je, jak budou vypadat obrané páry. Bogosian neabsolvoval ranní rozbruslení, ale hrát prý bude. Během rozbruslení hrál Dahlin po boku McCabea. Buď tedy budou klasické formace jako v minulých duelech, nebo se dočkáme v obraně této sestavy:

Skinner-Eichel-Reinhart
Thompson-Mittelstadt-Okposo
Sobotka-Rodrigues-Pominville
Elie-Larsson-Girgensons

McCabe-Dahlin
Bogosian-Ristolainen
Scandella-Nelson

Hutton