Těžký los Buffala pokračuje dvojzápasem s Pittsburghem. Ten stále ne a ne najít formu z uplynulé mistrovské sezony. Dokáže Buffalo s kompletní obranou konečně trochu povstat z mrtvých?

Soupeř:
Pittsburgh je na tom stále stejně, jako při posledním střetnutí. Jeho výsledková bilance stále připomíná houpačku. Sérii výher střídají prohry. Poslední dvě utkání v Pittsburghu dotáhli do vítězného konce, Předtím však tři v řadě zase prohráli. Penguins ne a ne najít svou klasickou stránku. Tučňáci jsou stále nejhorším týmem východní konference, co se týče inkasovaných branek. Navíc jejich ofenzíva je stále průměrná. Buffalo je však oblíbeným soupeřem pro to, aby se útok nastartoval.

Na koho si dát pozor?
Sidney Crosby stále není tam, kde by si přál být. Do své ideální formy má daleko. Přesto je však nutné říci, že poslední vzájemný zápas ho přeci jen poměrně nastartoval. Od té doby se „Sid the Kid“ propracoval na druhé místo bodování Pittsburghu s deseti brankami a patnácti asistencemi. Ve vedení je stále Phil Kessel, který je také na sedmém místě kanadského bodování celkově s třiadvaceti body. V poslední době se také velice zvedl Jake Guentzel, Zapomínat se nesmí ani na Malkina s Letangem.

Poslední vzájemné zápasy:
Sabres a Penguins se utkali tento rok zatím jednou. Buffalo mělo utkání slušně rozjeté, když vedlo po brankách Eichela, Kanea a Reinharta 3:1. Nakonec však dohánělo v posledních minutách nepříznivý stav. Prodloužení zajistil týmu sedm sekund před koncem Benoit Pouliot. V něm však získali o bod více Tučňáci, kteří vsítili branku hned po šestnácti vteřinách. Poslední výhru na domácím ledě během základní hrací části zaznamenalo Buffalo dvacátého listopadu loňského roku. To zvítězili 2:1 po brance Carriera a vítězném nájezdu O’Reillyho.

Zranění:
Vzhledem k tomu, že se dnes vrací do akce Zach Bogosian, poslalo Buffalo na waiver Matta Tennysona. Toho si žádný tým nevybral, a tak začne hrát tam, kde měl hrát již od startu sezon, tedy v Rochesteru. Na listině zraněných hráčů tak stále zůstává pouze Fedun a Josefson. Pittsburghu by měl chybět pouze Matt Murray.

Sestava:
Kane-Eichel-Reinhart
Nolan-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Criscuolo-Pominville
Girgensons-Larsson-Moulson

Scandella-Ristolainen
Bogosian-Beaulieu
McCabe-Antipin

Lehner v brance