Buffalo Sabres vs. Tampa Bay Lightning  01:00 SEČ

Nedělejme si plané naděje. Hlavním cílem tohoto utkání bude nedostat absolutní výprask, který jistojistě od dua Stamkos-Kucherov hrozí.

Soupeř:
Co k Tampě dodat? Blesky mají komplexní tým, který jistojistě patří mezi největší aspiranty na Stanley Cup. Se čtyřiatřiceti body jsou Lightning na prvním místě východní konference a na druhém místě celé NHL. Kucherov se Stamkosem jsou nejlepšími střelci celé NHL. Tampa vstřelila již šestaosmdesát branek, což z ní dělá druhý nejlépe střílející tým východní konference a zároveň celé NHL. Co se o Tampě už ale příliš neví je to, že kromě ohromné ofenzivní síly mají v Tampě také druhou nejlepší obranu na celém východě. Lightning inkasovali pouze dvaašedesát branek. Inu, nebude to lehké sousto.

Na koho si dát pozor?
Prakticky na všechny. Kucherov-Stamkos-Namestnikov je nejlepší lajna celé NHL. Dohromady nasbírali již  92 bodů. Ve druhé lajně se poměrně daří Palátovi. Třetí formace je plná nevyzpytatelných a nebezpečných jmen – Conacher-Johnson-Killorn. Čtvrtá lajna je zas plná zkušeností, které této formaci dodává převážně Callahan. V obraně mají Lightning superhvězdu v podání Victora Hedmana. Co bychom ale v Buffalu dali i za takové hráče, jako Stralman, Koekoek či Sergachyov. Brankářská dvojice Vasilevsky-Budaj také patří k tomu lepšímu, co liga nabízí.

Poslední vzájemné zápasy:
V podstatě jde o One-Team Show. Buffalo vyhrálo v posledních dvanácti utkáních pouze jednou! Naposled se mu to povedlo jedenáctého listopadu roku 2015. Velmi oblíbený výsledek vzájemných střetnutí je 4:1, popřípadě 4:2. Takto dopadla hned polovina z oněch dvanácti duelů. Poslední vzájemný duel odehráli Sabres a Lightning v dubnu tohoto roku. Tampa se radovala z výhry 4:2. Dvě branky vstřelil Point, jednou se prosadil Coburn v oslabení a do prázdné branky pečetil výhru Hedman. Za Šavle se trefili Carrier a Kane.

Zranění:
Jacob Josefson je bohužel zraněný na delší dobu. Má problémy s kotníkem a mimo hru by měl být 4 až 6 týdnů. Dnes stále ještě nenastoupí Zach Bogosian, pro kterého by to však měla být poslední absence. Mimo jsou stále Fedun a Tennyson. Tampě by měl scházet J.T. Brown a Jake Dotchin.

Sestava:
Buffalo opět trochu proměnilo formace. Takhle by to mělo vypadat proti Tampě:

Kane-Eichel-Reinhart
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Nolan-Larsson-Pominville
Girgensons-Criscuolo-Moulson

Scandella-Ristolainen
Antipin-McCabe
Beaulieu-Falk

Lehner