Florida Panthers vs. Buffalo Sabres 

Sabres sice zakončili svou desetizápasovou vítěznou šňůru, avšak hned den poté mají šanci začít novou. V cestě jim bude stát druhý tým z Floridy, kterým jsou Sunriseští Panthers.

Soupeř:
Florida rozhodně nemá ideální vstup do sezony. S dvaadvaceti body ve třiadvaceti duelech se nachází na předposledním místě tabulky východní konference. Problémem Panthers je hlavně podprůměrná defenzíva. Tým z města Sunrise inkasoval již 86 branek, což je třetí největší počet z celků východní konference. Panteři měli dobré období, kdy vyhráli pět utkání v řadě, a to převážně díky fenomenálnímu Miku Hoffmanovi, avšak v poslední době to tomuto floridskému celku neklape. Z osmi posledních duelů jich prohrál hned šest, a právě proto se nachází tak hluboko.

Na koho si dát pozor?
Mozkem skoro všech útočných akcí Panthers je Jonathan Huberdeau. Ten v posledních sedmi utkáních přispěl svému týmu osmi asistencemi a jednou brankou. Hlavním střelcem je pak právě Mike Hoffman, který prožívá životní sezony. Za posledních sedm duelů vsítil pět branek a přidal k nim dvě asistence. Pozor se jistě musí dát i na šikovné duo Barkov-Dadonov. V obraně je pak jednoznačně nejnebezpečnějším mužem Aaron Ekblad. Štěstí pro Buffalo je, že do utkání nebude moci nastoupit Roberto Luongo, který to na Sabres vždycky uměl.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalu se proti Panthers nedaří. Florida vyhrála ve všech pěti posledních duelech, z čehož byly čtyři v minulé sezoně. Naposled se Panteři radovali v dubnu, kdy porazili Sabres 4:3. Za Floridu se prosadili Huberdeau, Sceviour, Bjugstad a Trocheck. Za Buffalo se pak trefili Pominville, Reinhart a O’Reilly.

Zranění:
Buffalu bude chybět kromě dua Wilson-Hunwick také zadák Marco Scandella a Patrik Berglund. Mimo hru pak patrně bude i Jake McCabe a Conor Sheary. Florida pak bude v sestavě postrádat Roberta Luonga, Vincenta Trochecka, Denise Malgina, Dereka MacKenzieho a Jamieho McGinna.

Sestava:
Abych řekl pravdu, sestava je jedním velkým otazníkem. Tým neměl ranní rozbruslení a je otázkou, zda se v sestavě objeví Sheary či McCabe. Budu však předpokládat, že nikoliv, a tak by měly lajny vypadat takto:

Skinner-Eichel-Reinhart
Thompson-Mittelstadt-Okposo
Sobotka-Rodrigues-Pominville
Elie-Larsson-Girgensons

Dahlin-Ristolainen
Bogosian-Pilut
Beaulieu-Nelson

Ullmark