Colorado Avalanche vs. Buffalo Sabres  03:00 SEČ

Posledních dvanáct zápasů = jedenáct proher a pouze osmnáct vstřelených branek. Taková jsou čísla, taková je krutá realita. GM Jason Botterill se rozhodl učinit několik změm, které mají tento tým postupně nakopat do zadku tak, aby se nejednalo o nejhorší sezonu v historii Sabres.

 

Soupeř: 

Colorado se snaží o povstání z popela. Po zcela bídné uplynulé sezoně se chtějí Avalanche navrátit do bojů o play-off. Ač jsou Laviny třetím nejhorším týmem západu, mají k play-off rozhodně blíž než Buffalo. S šestadvaceti body mají v Coloradu čtyřbodovou ztrátu na osmé místo, přičemž mají dvé utkání k dobru. Colorado nikde zásadně nevyniká, a to jak pozitivně, tak negativně. Avalanche jsou v průměru vstřelených branek na utkání i těch inkasovaných. Momentální výkony Colorada nejsou úplně nejlepší. Z posledních pěti utkáni vyhráli pouze jedno. Má to však velké dočinění se suspendací jejich kapitána a elitního hráče Gabriela Landeskoga.

 

Na koho si dát pozor? 

Při absenci denverského kapitána se role hlavních es týmu ujali Nathan MacKinnon s Mikkem Rantanenem. Ti jsou také současně nejlépe bodujícími hráči týmu. Momentálně se v Coloradu snaží najít hráče, který by k nim pasoval. Naposled se o to pokusil bývalý buffalský prospekt J.T. Compher. Pokuf by opět dostal příležitost, jistě by se snažil Buffalu ukázat, že udělali chybu když jej vyměnili pryč a sami ho nevyužili. Výbornou práci tento rok předvádí také Alex Kerfoot. V obraně je hlavním hrdinou Tyson Barrie, který již dokázal zaznamenat osmnáct bodů. Své bude chtít jistě ukázat další exbuffalák Nikita Zadorov. O kvalitách Varlamova se snad ani netřeba zmiňovat. Jedno jméno v dresu Avalanche je však podstatné, a to pro fanoušky, kteří nás sledují již nějaký ten pátek. Ohromný pozor bych si dával na Svena Andrighetta 😉

 

Poslední vzájemné zápasy:

Můj dům, můj hrad. Posledních pět vzájemných utkání vždy vyhrál domácí celek. Třikrát se hrálo v Denveru, dvakrát v západním New Yorku. Naposled se oba celky utkali v únoru tohoto roku. Colorado zvítězilo 5:3. Branky za ně vstřelili Landeskog (2x), Grigorenko, Barrie a Comeau. Za Buffalo se prosadili Reinhart, Foligno a Rodrigues.

 

Zranění:

Buffalo se musí stále obejít bez Josefsona. Menší zranění zřejmě utrpěl i Beaulieu (sláva). Colorado má četnější marodku. Kromě suspendovaného Landeskoga chybí také Kamenev, Boikov a Németh.

 

Sestava:

No a teď to, na co jste se všichni asi nejvíce těšili, nebo lépe řečeno byli zvědavý. Sestava obsahuje kromě nové akvizice Wilsona také navrátilce z Rochesteru Evana Rodriguese, který se po zranéní rozehrál do skvélé formy, když zaznamenal hned deset bodů v osmi duelech. Jsem na nové lajny zvědavý.

 

Kane-Eichel-Pominville

Pouliot-OReilly-Fasching

Wilson-Rodrigues-Okposo

Nolan-Larsson-Reinhart

 

Scandella-Ristolainen

McCabe-Bogosian

Antipin-Gorges

 

Lehner