Buffalo Sabres vs. Chicago Blackhawks 02:30 SEČ

Po zázračném utkání v Coloradu, kdy se Buffalu nejenže podařilo zvítězit ale i dát více jak dvě branky, ba dokonce vstřelit gól od obránce, se Šavle přesunuli lehce na východ. Dnes v noci je totiž čeká stát Illionois a tamní „Windy City“.

Soupeř:
Kdepak. Ona Chicagská suverenita je ta tam. Zdá se, že období obrovské dominance Blackhawks je pryč. Chicago se trápí. Posledních pět utkání v řadě prohrálo a na play-off momentálně ztrácí tři body. Jindy suverénní Blackhawks budou letos zřejmě bojovat o to, aby se vůbec do play-off protlačili. Zdá se, že jedním z hlavních problému Blackhawks je ofenzíva. Ano, ani jména jako Toews či Kane nedokáží táhnout chicagský expres vstříc velkým úspěchům. Artom Anisimov hraje lehce za očekáváním a Artemi Panarin týmu značně schází.

Na koho si dát pozor?
Ty časy, kdy jste se podívali na tabulku střelců a mohli jste s jistotou prohlásit, že je Patrick Kane v top trojce, jsou již minulostí. Kane ztrácí na vedoucího Stamkose čtrnáct bodů a se sedmadvaceti body je až na devětadvacátém místě kanadského bodování NHL. Náš Kane na něj ztrácí dva body. Přesto musíme považovat Patricka Kanea za největší hrozbu Chicaga. Nejen že jde stále o výjimečného hráče, ale rodák z Buffala má vždy speciální motivaci, když nastupuje proti týmu ze svého rodného města. Daleko za oběma Kanei je Jonathan Toews,  který má na kontě pouze devatenáct bodů. Před ním je ještě mladý a velmi talentovaný Alex DeBrincat, který ve své nováčkovské sezoně ukazuje své kvality. DeBrincat má na kontě taktéž devatenáct bodů, avšak více branek než Toews. Konkrétně 11. Nejlepším střelcem týmu je Anisimov, který vsítil již dvanáct branek. To je sice hezké číslo, avšak přidal k tomu pouhé tři asistence. Z obránců si vedou nejlépe Keith Duncan, který má na kontě 14 asistencí a Jan Rutta, jež vstřelil tři branky a přidal k ním devět přihrávek.

Poslední vzájemné zápasy:
Chicago je pro Buffalo zakletým soupeřem, proti kterému navíc neumí střílet příliš branek. Kdybychom se chtěli podívat na poslední výhru Buffala, museli bychom zapátrat hodně v minulosti. Buffalo naposled porazilo Blackhawks dvanáctého prosince roku 2009! Výhru v HSBC Aréně tehdy zajistili svými brankami Thomas Vanek a Clark MacArthur s asistencemi Myerse, Connollyho, Maira a Tima Kennedyho. Patrick Lalime si připsal 39 úspěšných zákroků. Pokud bychom chtěli vidět první výhru Sabres na chicagském ledě, musíme se vrátit ještě o další dva roky zpět. 10.7. 2007. To je datum, kdy Buffalo naposled porazilo Chicago na jejich ledě. Miller předvedl 34 úspěšných zásahů, Branky vstřelili Hecht a Afinogenov (to je ale nostalgie,co?).

Zranění:
Buffalu bude stále (bohudík) chybět Nathan Beaulieu. Kromě něho nenastoupí ani Fedun a Josefson. Dlouho to vypadalo, že nebude hrát ani Okposo, který měl problémy s rukou. Nakonec však Housley prohlásil, že Okposo nastoupí. Podobně na tom jsou i v Chicagu. Největší absencí byla pro Blackhawks ztráta Coreyho Crawforda. Kouč Quenneville však před malou chvílí řekl, že se Crawford vrací zpět do branky. Mimo by měl být Marian Hossa, Michal Roszíval, Jordin Tootoo a Michal Kempný.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Fasching
Wison-Rodrigues-Okposo
Nolan-Larsson-Reinhart

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Gorges-Falk

Lehner