Buffalo Sabres vs. Toronto Maple Leafs  01:30 SEČ

Buffalo sice může hrát derby s Rangers nebo Islanders, jelikož tato utkání jsou bitvou o stát New York, avšak ten nejvyhecovanější duel odehrají Šavle dnes v noci. Utkají se totiž s nenáviděným Torontem, které se od Queen City nachází pouze 160 kilometrů daleko. Navíc mnoho fanoušků z Toronta jezdí na hokej do Buffala, jelikož jsou zde lístky cca o 200 dolarů levnější. Rivalita mezi celky je navíc čím dál tím větší. Oba celky prošly přestavbou ve stejný moment, Mike Babcock dal košem Buffalu a vzal pozici v Torontu. Maple Leafs mají Williama Nylandera, my máme Alexe. Dále tu máme rivalitu Matthews x Eichel. Je prostě mnoho důvodů, proč sledovat zápas.

Soupeř:
Toronto momentálně disponuje snad tím nejsilnějším útokem v lize. Je to jedno skvělé jméno vedle druhého. S tím se ale počítalo. Obrovským překvapením pro všechny experty je ale obrana Maple Leafs. O Torontu se říkalo, že vše investovalo do útoku a má tragickou obranu. Ta však propustila druhý nejmenší počet branek ze všech týmů východní konference. Svůj podíl na tom má i obrovské vytížení brankáře Andersena, který prakticky nenechává svého kolegu přičichnout k brankářské práci. Maple Leafs jsou momentálně na druhém místě tabulky východní konference se ziskem osmatřiceti bodů v sedmadvaceti kláních.

Na koho si dát pozor?
John Tavares, Mitch Marner, Auston Matthews, William Nylander, Kasperi Kapanen, Patrick Marleau… Těch ofenzivních sil je v Torontu neskutečně mnoho. Pozitivní je, že Nylander se v sestavě Maple Leafs ještě neukáže. O to víc však budou chtít ostatní borci potvrdit svou pozici v sestavě. O největší rozruch se bude patrně starat Auston Matthews, který se před nedávnem vrátil do akce po zranění, a má chutě k hokeji na rozdávání. Při absenci Matthewse převzal taktovku střelce Toronta John Tavares, který tuto sezonu vsítil již sedmnáct branek a rozhodně má chuť pokračovat. V obraně pak válí Morgan Rielly, který posbíral již devětadvacet bodů a pokud si tyto výkony udrží, dost silně si říká o Norris Trophy. Při chuti bude také jistě hrát Tyler Ennis, který se před svým dříve domácím publikem jistě bude chtít předvést.

Poslední vzájemné zápasy:
Šavle se s Torontem utkaly dvakrát v rámci přípravy a obě tyto utkání vyhrál tým z Toronta. V uplynulé sezoně však byly výsledky podstatně vyrovnanější. Oba celky se rozešli shodně s dvěma výhrami. Buffalo vyhrálo 5:3 a 3:2, Maple Leafs pak dvakrát 5:2.

Zranění:
Buffalo bude mít mimo hru Jasona Pominvilla, Scotta Wilsona a Matta Hunwicka. Zda nastoupí Jake McCabe a Marco Scandella se dozvíme až zhruba 20 minut před startem utkání. Toronto je v plné polní.

Sestava:
Jak bude vypadat sestava Šavlí je naprosto nejasné. Housley si po utkání s Predators stěžoval na špatnou ofenzivní produkci  druhé a třetí formace. Dost možná tak se sestavou zamíchá, avšak vzhledem k absenci ranního rozbruslení se tyto mixy dozvíme až těsně před zápasem. Jisté je, že se dnes do sestavy vrací Conor Sheary. I složení obran je neznáme. Pilut svou hrou nadchl a pro Housleyho bude těžké jej poslat zpátky do Rochesteru. Byl třídu před Nelsonem. Jistotou pouze je, že v brance bude Linus Ullmark.

Jak bych sestavu zvolil já:
Skinner-Eichel-Rorigues
Sheary-Mittelstadt-Reinhart
Thompson-Sobotka-Okposo
Elie-Larsson-Girgensons

McCabe-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Pilut-Beaulieu

Ullmark