Buffalo se bude chtít vrátit na úroveň, kterou nastolilo v duelu s Montréalem. Utkání s Islanders pro ně musí být pouze a jedině ponaučením. Uvidíme, jak se svěřenci Phila Housleyho rychle učí. Devils nebudou jednoduchým soupeřem.

Buffalo Sabres vs. New Jersey Devils 21:00 SEČ

Soupeř:
New Jersey mělo na draftu velké štěstí, posunulo se o několik pozic vzhůru, a ne příliš marný tým ještě vylepšili. Nico Hischier dodal týmu na ofenzivní síle, ruku v ruce s Hischierem jde i Will Butcher, vítěz Hobbey Baker Award pro nejlepšího univerzitního hráče Ameriky. Ten se rozhodl jako volný hráč podepsat smlouvu s New Jersey a pro Ďábly je to posílení jako hrom. Dnešní duel bude o to pikantnější, že Butcher už byl jednou nohou v Buffalu, avšak nakonec se rozhodl pro Devils. Počítejte s tím, že v KeyBank Center bude slyšet bučení, když bude Butcher u kotouče.

Devils za sebou mají velmi povedenou přípravu. Poměrně málo inkasovali a velmi dobře zakončovali. Svým soupeřům nasázeli celkem 21 branek v sedmi duelech. Lovit kotouč ze své sítě pak museli Ďáblové dvanáctkrát. Devils také vstoupili velmi dobře do sezony. Colorado hraje o poznání lepší hokej, než uplynulý rok, přesto je však Ďáblové smetli 4:1.

Na koho si dát pozor?
Přestože mají Devils mnoho zraněných hráčů, jejich sestava je stále plná mladých a energií nabitých hrozeb. První lajnu vede na centru Pavel Zacha, který se začal osmělovat a konečně dospěl do NHL levelu. V přípravě byl nebezpečný hlavě během přesilových her. Na křídlech jej doplňuje Kyle Palmieri a Taylor Hall, kteří již své jméno jednoznačně mají. Na centru druhé lajny pak bude jistě číhat na svůj první bod v NHL Nico Hirschier, kterému na křídle krouží námi velmi známý Drew Stafford. Kdo však proti Coloradu kousal nejvíce byla třetí lajna ve složení Bratt-Henrique-Hayes. Tito borci zaznamenali všichni po jedné brance. Will Butcher ve své premiéře v NHL zaznamenal hned tři asistence a na jeho šikovné ruce a skvělou vizi si budou muset dát hráči Buffala pozor.

Dalším velmi šikovným a nebezpečným zadákem je nenápadný Damon Severson. Upřímně přiznávám, že pro tohoto hráče mám slabost. Velmi se mi jeho styl hry líbí. Devils využili proti Avalanche tři ze čtyř přesilovek. Buffalo si tak bude muset dát velký pozor. Corey Schneider je již stabilní a velmi solidní gólman, což ukázal i proti Coloradu, když pokryl 40 z 41 střel.

Poslední vzájemné duely:
Sabres to na Devils prostě neumí, tedy snad neudělám chybu, když řeknu neuměli. Proč? Ďáblové hráli dříve oku velmi nelibý defenzivní hokej, který byl tak nějak v podstatě o ničem. Právě to ale bylo Buffalu proti srsti a z posledních pěti utkání vyhráli Šavle pouze jeden jediný. S novou krví v týmu se však herní projev Devils změnil. Očekávejme tedy atraktivní a oku líbivý hokej.

Zranění:
Jak již bylo řečeno výše, Devils se budou muset vypořádat se zraněním několika hokejistů. Jsou jimi Brian Boyle, jež bojuje s leukémií, Travis Zajac či Marc Savard. Chvíli před utkáním bylo potvrzeno, že do hry nezasáhne Stafford a Kyle Palmieri, což je pro Devils velké oslabení. Buffalu pak stále chybí Evan Rodrigues, Zach Bogosian a Justin Falk.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Griffith
Pouliott-Reinhart-Okposo
Moulson-Josefson-Larsson

Beaulieu-Ristolainen
McCabe-Antipin
Scandella-Tennyson

Chad Johnson bude dnes v brance.