Buffalo Sabres vs. Ottawa Senators 01:00 SEČ

Trip po západě dopadl v rámci možností slušně. Dnes se do Buffala dostavil tým, který je na tom momentálně ještě hůře. než Buffalo – Ottawa Senators.

Soupeř: 
Těžko bychom v NHL hledali tým, který je na tom z hlediska formy – dejme tomu za posledních deset zápasů – hůře než Buffalo. Ale hle! Tým byl nalezen. Ottawa je v ještě větší mizérii než Šavle. V posledních deseti zápasech získala pouze 3 body. Naposled dosáhli Senators alespoň tří bodů ve dvou po sobě jdoucích duelech na evropském tripu, který probíhal takřka na den přesně před jedním měsícem. Po tomto výletu vyhráli Senators pouze jediný zápas a celkově získali jen 4 body ve dvanácti kláních. Tabulkou východní konference se propadají jako parašutisté s vadným padákem. K úplnému dnu je může přiblížit dnešní zápas, jelikož s pětadvaceti body jsou Senators pouhých pět bodů od našeho milovaného týmu. Ottawa má za sebou čtyřzápasový trip po západě. Senators na něm inkasovali celkem 17 branek a vstřelili pouze 3. Navíc ony tři branky vsítili v jednom utkání. Třikrát tedy vyšli brankově naprázdno.

Na koho si dát pozor? 
No… těžko říct. Střeleckou formu nemá rozhodně nikdo. Zřetel se však musí brát na Matta Duchena, Marka Stonea či Mikea Hoffmana. Z formy je také Erik Karlsson. Ten se po zranění ne a ne navrátit do své klasické formy. Jindy nebezoečný střelec vstřelil stejně branek, jako Jake McCabe – tedy jednu. K tomu dodal osmnáct asistencí. Lehner by si ale měl dávat proti svému bývalému týmu obzvlášť pozor. Jak jsme se již mnohokrát přesvédčili, nejedna špatná sezona různých hráčů se nastartovala na Sabres.

Poslední vzájemné zápasy:
Kdysi dávno se v Ottawě povídal vtip: V Ottawě máme jisté tři věci – smrt, daně a výhru nad Buffalem. Ta éra už je dávno pryč. Teďka za kratší kousek provazu tahají pro změnu Senátoři. V posledních deseti zápasech dokázali Šavle pokaždé bodovat a hned osmkrát nad Ottawou zvítězili. V posledním vzájemném duelu zvítězilo Buffalo 3:2. Trefili se O’Reilly, Moulson a Bailey. Robin Lehner si připsal 39 úspěšných zásahů.

Zranění:
Ač Beauleiu a Josefson začali bruslit s týmem, nikdo se do akce nenavrátí. Mimo je stále i Fedun. Ottawe by měli chybět Borowiecki a Wideman.

Sestava: 
Girgensons dle slov trenérů nesmírně imponoval na tréninku, kde pracoval neslutečně tvrdě. Proto dostáva zřejmě jednu z posledních větších šancí. Uvidíme, jak jí využije.

Kane-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Okposo
Wilson-Rodrigues-Reinhart
Pouliot-Larsson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Falk-Gorges
Lehner