Philadelphia Flyers vs. Buffalo Sabres 01:00 SEČ

Buffalo dokázalo bodovat ve čtyřech utkáních po sobě. Nyní tým odcestoval do Pensylvánie, kde na ně čeká probuzená a hodně ambiciózní Philadephia.

Soupeř:
Philadelphia zažívá sezonu plnou smíšených pocitů. Tým chvíli šlape jako švýcarské hodinky, potom se zas trápí. Momentálně jsou Flyers na čtyřzápasové vítězné šňůře, z čehož hned tři zápasy vyhráli během tripu po západě. Předtím však museli Flyers strávit sérii deseti proher v řadě. Nutno však dodat, že polovina z nich byla až po základní hrací době. Philadelphia je momentálně s 31 body na desátém místě se ztrátou čtyř bodů na play-off. Velkou otázkou na které záleží výsledky Flyers je brankoviště. Když se brankářům Flyers daří, šlape to Letcům na výbornou. Eliott ani Neuvirth si však nedokážou udržet stabilní výkony, a tak přihází období, kdy jím to nejde, a to Philadelphia prohrává.

Na koho si dát pozor?
Řekl bych to jednoduše. Dával bych si setsakra velký pozor na každého hráče, který bude mít puk po Jakubu Voráčkovi. Voráček je společně se Stamkosem a Wheelerem nejlepším nahrávačem NHL. Myslím, že Jiří Bělohlávek by byl na Voráčka pyšný. Kladenský dirigent hraje momentálně druhou lajnu s Rafflem a Filppulou. Nejvíce nebezpečný je však během přesilové hry společně s Cotourierem, Simmondsem a Girouxem, kteří společně tvoří velmi nebezpečnou elitní formaci Flyers. V obraně je hlavní silou Flyers Shea Gostisbehere, který i po nováčkovské sezoně dál válí. Otázkou bude forma Eliotta.

Poslední vzájemné zápasy:
Nejde o žádnou jasně danou převahu, přesto vzájemným zápasem v poslední době spíše vládnou Flyers. Ti vyhráli 3 z 5 posledních vzájemných duelů. Za posledních dvanáct vzájemných střetnutí se stalo pouze dvakrát, aby v klání padly méně jak čtyři branky. I dnes bych tedy očekával poměrně atraktivní zápas co se vstřelených branek týká.

Zranění:
Philadelphia by měla pravděpodobně postrádat Joriho Lehteru a s ním i Michala Neuvirtha a Brandona Manninga. Buffalo stále bez Josefsona, Beaulieuho a Feduna.

Sestava:
Protože se v tomhle ohledu nedá Housleymu věřit ani nos mezi očima, podotýkám, že takto sestava vypadala na ranním rozbruslení ve Philadelphii.

Pouliot-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Okposo
Kane-Rodrigues-Reinhart
Wilson-Larsson-Nolan

Scandella-Ristolainen
Bogosian-McCabe
Falk-Gorges

Lehner v brance