Buffalo Sabres vs. Carolina Hurricanes 01:00 SEČ

Šavle po čtyřech zápasech s alespoň jedním bodem prohráli na ledě Flyers. Šancí bylo moc, branky opět nepadli. Dnes bude mít Buffalo příležitost tento nešvar napravit.

Soupeř:
Situace v Carolině se od minulého duelu přespříliš nezměnilo. Celek z Raleigh stále ne a ne najít konzistenci výsledků. Hurricanes mají za sebou trip po západě, kde odehráli hned pět utkání. Po čtyřech prohrách dosáhli na jediné vítězství v posledním utkání proti Vegas Golden Knights, které porazili 3:2 po samostatných nájezdech. Carolina je momentálně s jednatřiceti body na dvanáctém místě tabulky východní konference se ztrátou čtyř bodů na play-off.

Na koho si dát pozor? 
Ani tady není v Raleigh žádná velká změna. Tým je prostě kompaktní. Není tam nikdo, kdo by opravdu výrazně vynikal. Carolina je kompaktní tým, který šlape dohromady a nebezpeční jsou všichni jako celek. Nejvíce bodů má na kontě Teuvo Terevainen, jenž má zcela totožnou statistiku, jako Jack Eichel, tedy 8 branek a 16 asistencí. S jednadvaceti body je za Terevainenem Aho, dvacet bodů pak mají na kontě Skinner a Williams. Otázkou je, v jaké formě nastoupí gólman Darling. Ten dokáže zachytat jako pánbůh, nebo také Carolině prohrát zápas.

Poslední vzájemné zápasy:
Sabres a Hurricanes se tento rok již jednou potkali. Carolina zvítězila 3:1. Jedinou branku Sabres vstřelil Evander Kane. Vítězný gól Hurricanes zaznamenal Sebastian Aho. Tým z Raleigh to obecně na Buffalo v poslední době umí. Vyhrál totiž hned šest posledních vzájemných střetnutí,

Zranění:
Hurrianes mají pouze jednu jedinou ztrátu, a to v podobě Lee Stempniaka. Buffalo pravděpodobně stále bez Beaulieho, Josefsona a Feduna.

Sestava:
Sestava je otázkou, kterou Housley zodpoví až v čas zápasu. Jedinou jistotou je Johnson v brance.