Buffalo Sabres vs. Boston Bruins 01:30 SEČ

Soupeř:
Boston se možná nenachází tam, kde by jeho fanoušci chtěli, ale přesto jsou jeho výkony na vzestupu a pomalu se žene tabulkou východní konference vzhůru. Za posledních 14 utkání si Medvědi připsali do tabulky hned 21 bodů. Prohráli tedy pouze čtyřikrát, přičemž jednou až po základní hrací době. Momentálně se Bruins nachází na osmém místě tabulky východní konference s jednatřiceti body. Hlavní příčinou zlepšujících se výkonů Bostonu je stoupající kvalita ofenzívy. Obrana je velmi kvalitní již od startu sezony. Bruins doposud obdrželi pouze druhý nejmenší počet branek z východní konference (86).

Na koho si dát pozor? 
Hlavní ofenzivní silou Bruins je první útok ve složení Bergeron-Marchand-Pastrňák. Ti motají hlavy protihráčům při hře 5 na 5 a zároveň jsou velmi nebezpeční i během přesilových her. Solidně hraje také druhá lajna plná mladých vlčáků. DeBrusk, Bjork i Spooner hrají v solidní formě. V obraně hraje výtečně Charlie McAvoy, kterého sem tam podpoří nebezpečnou ranou Torey Krug. Rask v brance je pak jistotou.

Poslední vzájemné zápasy: 
Byla to sedmizápasová vítězná jízda Bostonu. Tu však přerušily Šavle v posledním vzájemném a zároveň jediném střetnutí této sezony, které Buffalo vyhrálo 5:4 po prodloužení. Trefili se Pominville, Pouliot, Eichel, Kane a O’Reilly, který zajistil výhru Šavlí v prodloužení.

Zranění:
Josefson je zpět v akci. Na marodce není ani Beaulieu (za mě bohužel). Jediný, kdo tedy chybí, avšak stejně by nehrál základní sestavu je Taylor Fedun. Bostonu by mělo chybět československé duo Krejčí-Cehlárik. Mimo hru bude pravděpodobně i Adam McQuaid.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Larsson-Reinhart
Nolan-Josefson-Rodrigues

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Bogosian
McCabe-Antipin

Lehner