Buffalo Sabres vs. Philadelphia Flyers 01:00 SEČ  Nova Sport 1

Buffalo se po dalším bezbrankovém utkání opět vrhá do akce. Tentokrát změří síly s Philadelphií, se kterou se potkali velmi nedávno, konkrétně přesně před týdnem.

Soupeř:
Od posledního duelu se toho ve Philadelphii příliš nezměnilo. Flyers jsou stále na desátém místě tabulky východní konference. Na play-off neztrácí čtyři body, ale tři. Od utkání s Buffalem nastoupili Letci ke třem kláním. Dva zápasy vyhráli, jeden prohráli. Nic nového oproti poslednímu preview se nekoná.

Na koho si dát pozor?
Ani tady není žádná změna. Největším nebezpečím Flyers je hlavně první linie v čele s Girouxem a jeho asistenty Girouxem a Coturierem. Nebezpečný je i každý hráč, který drží kotouč po přihrávce Voráčka, který má na kontě celkem 34 asistencí a 42 bodů. Obraně stále šéfuje Shea Gostisbehere, který nedávno prožil solidní dvougólový zápas.

Poslední vzájemná utkání:
Jak již bylo uvedeno výše, Šavle se s Philadelphií utkali před týdnem. Utkání bylo poměrně zmatené. Brankáři nebyli úplně ve formě a ač mělo Buffalo mnoho šancí na vstřelení branek, podařila se jim zužitkovat pouze jedna. Flyers vsítili dvě branky a bylo vymalováno. Z posledních pěti vzájemných utkání na tom jsou daleko lépe hokejisté z Pensylvánie. Ti totiž vyhráli hned čtyři zápasy.

Zranění:
Buffalu stále chybí pouze Fedun. Flyers mají lehce četnější marodku. Je na ní Michal Neuvirth, Taylor Leier a Brandon Manning.

Sestava:
Housley měl po posledním duelu dostatek času nějak zamíchat se sestavou. Vyšly z toho tyto lajny. Modleme se, aby to konečně byly ty úspěšné. Vánoce jsou přeci časem zázraků.

Girgensons-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Josefson-Pominville
Wilson-Larsson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Beaulieu-Gorges

Lehner