New York Islanders vs. Buffalo Sabres 01:00 SEČ

Máme po Vánoční pauze a Buffalo si na chvíli odpočine od domova. Šavle totiž propůjčily led Mistrovství světa juniorů, a tak se hráči mohou těšit na šestizápasový trip po nejrůznějších stadionech. Příštích pár dní se ale Šavle nemusí nikam stěhovat. Své tři zápasy totiž odehrají v okolí New Yorku. Dva ve městě s přezdívkou „big apple“, jeden v New Jersey.

Soupeř: 
Začne se dnes v noci v Brooklynu, který nyní poskytuje domov NY Islanders. Ti prožívají poněkud rozporuplnou sezonu. Ač mají Islanders velmi dobře poskládaný tým, brankáři jim hodně ztěžují situaci. Islanders jsou na sedmém místě východní konference, a to i přes to, že inkasovali již 127 branek, což je druhý největší počet z celé NHL. Horší jsou už jen Coyotes, kteří obdrželi ještě o pět branek více. Nutno však dodat, že v Arizoně odehráli o dvě utkání více. Na druhou stranu co se týče vstřelených branek, jsou Ostrované druhým nejlepším týmem ligy. Nebe a dudy. to jsou současní Islanders. Očekávat se tedy dá velká bitva s mnoha brankami.

Na koho si dát pozor? 
Tady je odpověď jednoduchá. Trio Bailey-Tavares-Lee je pravděpodobně momentálně nejlepším útokem ligy. Dohromady tito borci zaznamenali již 129 bodů. Tavares a Bailey jsou na druhém, respektivě třetím místě kanadsého bodování NHL. Lee za nimi na šestnáctém místě příliš nezaostáva. Islanders mají prostě snovou trojici. A ani druhá formace není vůbec zlá. Triu Eberle-Barzal-Ladd se daří a druhý jmenovaný dokonce nasázel v posledním utkání hattrick. Z obrany pak dokáže nebezpečně zahrozit Nick Leddy.

Poslední vzájemné zápasy: 
Sabres a Islanders se už jednou v této sezoně potkali. Bylo tomu hned v úvodu sezony Islanders tehdy ukončili zápas velmi záhy, když stihli nastřílet 4 branky před odehranou polovinou utkání. Dvě z nich navíc byly v oslabení. Buffalo sice zásluhou Kanea (který také vsítil dvě trefy v oslabení) a Eichela snížili, prohru 6:3 však neodvrátili. Celkově mají v posledních pěti duelech základní části navrch Ostrované, kteří vyhráli tři z pěti posledních duelů.

Zranění: 
Buffalo bez Feduna. Islanders by měl chybět Kulemin a de Haan.

Sestava: 
Girgensons-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Rodrigues-Pominville
Larsson-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Beaulieuu-Falk

Lehner