New Jersey Devils vs. Buffalo Sabres 01:00 SEČ  Nova Action, Nova Sport 1

Poslední zápas roku 2017 je tady. Ano, utrpení tohoto roku končí a my se můžeme nachystat na utrpení let dalších. Zbývá všal odehrát ten jeden poslední duel. Šavle v něm vyzvou jedno z překvapení této sezony – New Jersey Devils.

Soupeř: 
Devils překvapují celou NHL. Po výběru v draftu z prvního místa stabilizovali tým, vhodně jej doplnili a nyní se vyhřívají na druhém místě tabulky východní konference s devětačtyřiceti body. Devils podávají vyrovnané výkony. Příliš neinkasují a jejich ofenzíva jim bohatě stačí k vstřelení více branek, než jejich soupeři. Devils jsou na vítězné vlně. Bodovali hned v sedmi utkáních po sobě, z čehož pouze jediný zápas prohráli v prodloužení. Zastavit tento ďábelský vlak bude velmi obtížné.

Na koho si dát pozor? 
Střeleckým lídrem týmu je Taylor Hall. Ten posbíral 36 bodů za 34 odehraných zápasů a momentálne se nachází na 23. místě kanadského bodování NHL. Po něm je pak v bodování obrovská propast, jejíž pád zastavuje až nováček Jesper Bratt se čtyřiadvaceti body. Ukazuje to však kompaktnost celku, který je nebezpečný jako jeden tým, nikoliv díky jednotlivcům. Mladá krev opravdu táhne New Jersey vzhůru. Will Butcher a Nico Hischier jsou další dva velmi nebezpeční nováčci. Pokud chce někdo uspět proto New Jersey, musí si dát pozor na všechny čtyři útoky. Kdokoliv může totiž udeřit.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo se s New Jersey potkalo hned v úvodu sezony. Devils tehdy zápas ovládli a smetli Šavle 6:2. Dařilo se Jesperu Brattovi, který zaznamenal tři body. Za Buffalo se dvakrát prosadil Kane. V posledních pěti vzájemných duelech se Buffalo radovalo z výhry pouze jednou.

Zranění: 
Buffalo stále bez Feduna, Devils by měl chybět Mirco Mueller.

Sestava:
Sestava by měla být beze změn.

Girgensons-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Rodrigues-Pominville
Larsson-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Falk-Beaulieu

Lehner