St. Louis Blues vs. Buffalo Sabres 02:00 SEČ

Poprvé od velkého trejdu Ryana O’Reillyho se Šavle utkají se St. Louis. Hned po Vánoční pauze zavítají Buffalští hokejisté do města v Missouri, kde se letos místní tým hokejově dosti trápí. Podaří se Buffalu uspět v této tuhé bitvě?

Soupeř:
Ambice byly veliké. St. Louis šilhalo po Stanley Cupu, jenže ejhle. Hned z úvodu sezony přišlo brzké vystřízlivění. Blues se z toho dodnes pořádně nevzpamatovali a se ziskem 32 bodů ve 34 utkáních se nachází na třináctém místě tabulky západní konference. Ač mají Blues v útoku esa jako Tarasenko či O’Reilly, nešlape jim to tak, jak by si všichni v St. Louis přáli. Navíc v brance Blues úřaduje nevyrovnaný Jake Allen, který je jako Jekyll a Hyde. Jednou zachytá famózně, pak je po třetině střídán. U Blues se ale pomalu začínají zvedat. V posledních pěti duelech třikrát vyhráli, když porazili Calgary, Edmonton a Colorado.

Na koho si dát pozor?
Muž, který v Buffalu ztratil lásku k hokeji, muž, který se jí v St. Louis snaží opět najít. Ryan O’Reilly bude jistě velmi namotivovaný do utkání, jelikož ho požene touha natřít to svému bývalému celku. Pozor si bude třeba dát i na Vladimíra Tarasenka, a to i přes to, že v této sezoně nasbíral méně bodů, než třeba Rasmus Ristolainen. V posledních duelech se také slušně daří Davidu Perronovi. St.Louis má ještě jednoho borce, který dnes bude lítat po ledě. Je jím Jordan Nolan, další ex-buffalský hráč. Určitě od něj čekejme tvrdou hru, střelu z každé pozice a dost možná i rvačku s Bogosianem.

Poslední vzájemné zápasy:
Obě dvě utkání uplynulé sezony byly nesmírně těsné, ale úspěšnější v nich byl celek z Missouri. St. Louis zvítězilo 1:0 a 3:2 po prodloužení. Dva góly v tomto duelu vsítil Evan Rodrigues. Jedinou branku posledního střetnutí pak zaznamenal Carl Gunnarsson.

Zranění:
Buffalo bude nadále postrádat Scotta Wilsona, Jasona Pominvilla a Caseyho Nelsona. Blues pak budou postrádat Alexe Peitrangela, Robby Fabriho, Carla Gunnarssona a Erika Foleyho.

Sestava:
Carter Hutton, Vladimír Sobotka a Tage Thompson. Hned tři bývalý hráči Blues nastoupí proti svému dřívějšímu chlebodárci. Kouč Housley nadále postrádá zraněného Pominvilla, kterého se prozatím rozhodl nenahrazovat nikým z Rochesteru. Životní šanci tak dnes dostane Remi Elie. Inu, podívejte se sami.

Skinner-Eichel-Reinhart
Elie-Mittelstadt-Okposo
Sheary-Sobotka-Rodrigues
Thompson-Larsson-Girgensons

Pilut-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-McCabe

Hutton