Buffalo Sabres vs. Colorado Avalanche 01:00 SEČ

Sabres a Avalanche pojí v posledních letech poměrně hojná historie, co se výměn týče. Zatímco v Buffalu již není žádný hráč, kterého by Šavle získaly z Denveru, Colorodo má v sestavě stále ještě Buffalem draftovaného J.T. Comphera či tvrdého obránce Nikitu Zadorova. Mezi Sabres a Avalanche půjde o první vzájemný duel ze dvou, které tyto týmy během sezony odehrají.

Soupeř:
Avalanche měli velmi dobrý vstup do sezony, když porazil nejprve Minnesotu 4:1 a následně Philadelphii 5:2. První klopýtnutí přišlo až v posledním odehraném utkání, když podlehli Blue Jackets 5:2. Příprava Avalanche ukázala dosti podobný jev, jako start sezony. Colorado totiž potřebuje vsítit alespoň čtyři branky, aby vyhrálo utkání. Výsledky Colorada jsou jako na houpačce. Buď markantním rozdílem vyhrají nebo naopak podlehnou. Pro představu vám napíšu výsledky všech utkání Colorada od prvního klání přípravy až po poslední odehraný proti Columbusu:  L – 1:5, L – 7:0, W – 3:5, L – 1:3, W – 4:3, W – 5:6, W – 4:1, W – 5:2, L – 5:2. Dá se tedy s velkou nadsázkou říci, že pokud si Hutton udrží svou formu, nemůžeme prohrát.

Na koho si dát pozor?
Jednou z hlavních zbraní Colorada je brankář Semyon Varlamov. Ten byl u obou vítězných duelů regulérní sezony. Naopak Philip Grubauer stál v brance během posledního odehraného utkání Lavin, které nedopadlo dvakrát nejlépe. Když zaboříme do ofenzívy, je jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem Natham MacKinnon, jenž prozatím stihl posbírat 4 body (3+1) ve třech duelech. Stejně bodl však mají také Carl Södeberg a Miko Rantanen, Alex Kerfoot a obránce Erik Johnsson. Už toto naznačuje fakt, že síla Colorada je rozložená mezi několik hráčů, a tak budou k vidění zajímavé souboje napříč sestavou obou celků.

Poslední vzájemné zápasy:
Všechny tři uplynulé sezony nabídly fanouškům obou celků důvod k radosti. Sabres a Avalanche se totiž vždy o body rozdělili. Oba celky si připsali výhru v jednom ze dvou vzájemných duelů. Společným jmenovatelem pak velmi často byl vysoký počet branek. Pouze dvakrát ze šesti duelů viděli diváci méně než tři branky. Celkem pak bylo v těchto duelech vstřeleno 33 branek. V tom úplně posledním utkání zvítězili Avalanche 5:4. Za Buffalo tehdy vsítilo dvě branky v oslabení, které zaznamenali Pouliot s Nelsonem. Další góly pak přidali Kane a O’Reilly.

Zranění:
Na marodce Šavlí zůstávají pouze Matt Hunwick a Scott Wilson. Vladimír Sobotka a Zach Bogosian již trénují s týmem, avšak pro dnešní duel ještě nejsou připraveni. Coloradu by pak měl chybět pouze Sven Andrighetto.

Sestava:
Housley bohužel patrně padl na hlavu a do sestavy vrací snad nikým neoblíbeného Johana Larssona. Doufejme, že to bude Larssonova derniéra.

Sheary-Eichel-Reinhart
Skinner-Berglund-Okposo
Larsson-Mittelstadt-Thompson
Girgensons-Rodrigues-Pominville

Scandella-Ristolainen
McCabe-Dahlin
Beaulieu-Nelson

Hutton