Buffalo mělo pár dnů volna a nyní odcestovalo na západ, který by mohl být ideální k novému startu. Začínáme v pátečních brzkých ranních hodinách proti San Jose Sharks.

San Jose Sharks vs. Buffalo Sabres 4:30 SEČ (Nova Sport 2)

Soupeř:
San Jose se rozhodlo před sezonou poněkud změnit kádr. Z klubu odešel po takřka dvaceti letech Patrick Marleau. Zajímavá byla také výměna nadějného zadáka Mirca Müllera. Ač se na začátku přípravy Sharks dařilo, nyní nejsou v ideální formě. Z posledních pěti duelů vyhráli pouze jediný, a to v přípravě proti Vegas Golden Knights. V regulérní hrací části pak Sharks čelili Kings a Flyers. Oba dva duely prohráli, a tak si budou chtít spravit chuť právě na Buffalu. Sharks inkasovali celkem devět branek v oněch dvou duelech. Martin Jones propustil pokaždé za svá záda po čtyřech brankách a ve druhém utkání byl dokonce střídán. To naznačuje slabinu Žraloků. Jejich obrana propouští některé soupeřovy hráče příliš lacino. Toho by bylo za třeba využít.

Na koho si dát pozor?
Bylo by pošetilé nenapsat jsem jméno Brenta Burnse. A asi je i zbytečné něco k tomuto jménu dopisovat. První lajna ve složení Labanc-Thornton-Pavelski je velmi nebezpečná a ač se to možná nezdá, jméno Labanc je zde momentálně zcela nejnebezpečnější. Pozor se také musí dát na druhou lajnu, ve které působí nevyzpytatelný rychlík Mikkel Boedker, či šikovný Logan Coture. No a ve třetí lajně pak straší jména švýcarské hvězdičky Tima Meiera či stále ještě šikovného Tomáše Hertla. Kromě Burnse je jistotou ve žraločí defenzívě i Mard-Eduard Vlasic. Velmi dobrý zadák, kterého by si snad každý tým přál mít na soupisce.

Poslední vzájemné duely:
Mezi Sabres a Sharks je to jako na houpačce. Přesto jsou na tom z posledních pěti duelů lépe hráči Šavlí, kteří ovládli tři utkání. Dva zápasy také skončily až po základní hrací době. Ten úplně poslední zápas však vyhrálo San Jose 4:1. Dvěma brankami se uvedl Joe Pavelski. Za Buffalo se pak prosadil Jack Eichel. Ale pojďme si přidat trochu pozitivní krve do žil. To byly jediné výhry San Jose za posledních dvanáct duelů! Tak snad to na ně umíme i nadále.

Zranění:
Na kalifornský trip bohužel neodcestoval Zach Bogosian. Mimo je stále i Evan Rodrigues. Zatím nenastoupí ani Justn Falk. San Jose má na marodce pouze Paula Martina, který si v posledním utkání pohmoždil kotník.

Sestava:
Phil Housley se rozhodl trochu zamixovat se sestavou. V obraně mě trochu zaráží posazení Antipina, kteý nehrál tak zle. Problém však je, že má Viktor problém s angličtinou a komunikace na ledě tak není nejlepší. Doufejme, že nemá Antipin příliš ruskou náturu a nezabední se. Mám takové tušení, že by se z něj mohl stát opravdu skvělý obránce. Chce to ale trochu práce, ostatně jako s každým Rusem. Zemgus Girgensons byl oceněn za svou práci posunutím do první lajny. Tak uvidíme, jak to bude proti Sharks bude vypadat. Ze sestavy také vypadl Moulson.

Girgensons-Eichel-Pominville
Kane-O’Reill-Okposo
Pouliott-Larsson-Reinhart
Griffith-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Tennyson     (bože ochraňuj nás)
Gorges-McCabe

V brance by měl být pravděpodobně Lehner.