Minnesota Wild vs. Buffalo Sabres 02:00 SEČ

Buffalo se vrací zpět do uzavřené haly. Po velkém utkání s Rangers se Šavle přestěhovaly do St. Paul, kde budou čelit místním Wild.

Soupeř:
Wild už nějakou tu dobu hlásají atak na mety nejvyšší. Ne a ne se ale k tomuto snu přiblížit. Ani teď na tom není Minnesota tak, jak by si její fanoušci i hráči sami představovali. Wild jsou momentálně na devátém místě tabulky západní konference s pětačtyřiceti body. Nutno však dodat, že tabulka je na západě extrémně vyrovnaná. Na lídra centrální divize ztrácí Wild pouze 8 bodů, na předposlední Edmonton také 8 bodů. Minnesota dostává více branek, než by si přála. S Dubnykem v brance patřili Wild k elitě. Teď místy trochu tápou. Ofenzíva šlapala Divočákům tak nějak průměrně. V posledních dnech však dostála velké posily, když se konečně po zranění zotavil Zach Parise, který je zpět v sestavě.

Na koho si dát pozor?
Právě Parise bude jistě hladový po gólech. K němu můžeme přičíst hráče s klasickou motivací proti bývalému klubu – Ennise a Foligna. Kromě nich pak patří mezi klasické a nebezpečné hráče Eric Staal, Mikael Grandlund a Jason Zucker. Obranu pak diriguje Spurgeon se Suterem. A samozřejmě není lehké překonat Dubnyka v brance.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo se s Minnesotou tuto sezonu již jednou utkalo. Byla z toho přestřelka, které zpočátku dominovali Wild a Šavle se jí marně snažili dohnat. Minnesota zvítězila 5:4. Za hráče se St. Paul se dvakrát prosadil Niederreiter a vítěznou branku zaznamenal Granlund. Za Šavle se dvakrát prosadil Nolan, kterého doplnili Reinhart a Eichel. V posledních pěti duelech dokázalo Buffalo zvítězit pouze jednou.

Zranění:
Minnesota by měla být proti Sabres v plné polní. Šavle stále bez Feduna. Navíc chybí i Antipin, který má již týden chřipku.

Sestava:
Prakticky žádné změny v sestavě.

Girgensons-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Rodrigues-Pominville
Larsson-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Falk-Beaulieu

Lehner