Winnipeg Jets vs. Buffalo Sabres 02:00 SEČ  Nova Sport 2

Dnešní preview je bohužel psané pozdě. Technické problémy mi nedovolili jej psát dřív, a proto pojďme rychle na to.

Soupeř:
Winnipeg pomalu ale jistě šlape nahoru. Sezonu od sezony se zlepšuje a velký podíl na tom mají mimo jiné jejich mladé pušky. Jets jsou na třetím místě tabulky západní konference. Na Vegas toho příliš mnoho neztrácí, avšak týmy pod nimi jim také dýchají na záda. Hlavní zbraní Winnipegu je jeho ofenzíva. Společně s Golden Knights mají Jets nejvíce vstřelených branek ze všech týmů západní konference. Obrana Šavlí si bude muset dát po debaklu s Minnesotou setsakra velký pozor.

Na koho si dát pozor?
Fantastickou sezonu zatím zažívá Blake Wheeler, který je se sedmačtyřiceti body na osmém místě tabulky kanadského bodování. Ač vstřelil již třináct branek, jeho hlavní doménou jsou skvělé pasy, ze kterých těží jeho spoluhráči. Hlavním střelcem týmu je opět Patrick Laine, jež vsítil již osmnáct branek. I Mark Scheifele prožívá kvalitní sezonu. Patnáct branek a třiadvacet asistencí je fantastická bilance, avšak vinou zranění by neměl tento šikovný Kanaďan nastoupit. Velmi dobře to proti Buffalu umí i Ehlers. Velkou motivaci do utkání bude mít jistě Tyler Myers, který je již konečně zdravý a vede bodování obránců ve Winnipegu.

Poslední vzájemné zápasy:
V NHL je jen málo týmů, které by Buffalo ve vzájemní bilanci poslední doby přehrávalo. Winnipeg mezi ty týmy ale patří. V posledních pěti duelech vyhrávali hlavně hráči z Buffala. Winnipeg naposled vyhrál tři roky zpátky, konkrétně 17. prosince 2014. Gól a asistenci si tehdy připsal Evander Kane. Sabres pak nad Winnipegem vyhráli čtyři duely v řadě. Ten úplně poslední se odehrál 7. ledna minulého roku. Jednalo se o velmi speciální den, kdy se konal druhý sraz nás, fanoušků Sabres. Šavle prohrávali 3:1, ale neuvěřitelným obratem ve třetí třetině, který doprovodil fenomenální hit McCabea na Laineho, brali Sabres dva body. Obrat tehdy vykonalo trio Foligno, Girgensons a Gionta. Sabres vyhráli 4:3.

Zranění:
Buffalo poslalo Feduna na farmu, a tak je na marodce pouze nemocný Antipin. Winnipegu bude chybět trio Scheifele, Enström, Tanev.

Sestava:
Ta je otázkou. Očekávám změnu ve třetím obranném páru. Další změny jsou již ve hvězdách. Dozvíme se to až v čas zápasu.