Philadelphia Flyers vs. Buffalo Sabres 19:00 SEČ

Buffalo v posledním zápase svého delšího tripu po hostujících stadionech vyjede na led Wells Fargo Center ve Philadelphii. V posledním vzájemném zápase (23.12.2017) nám naši borci dali předčasný Vánoční dárek v podobě výhry 4:2 na domácím ledě a celkově souboje těchto dvou týmů působí v posledních letech vcelku vyrovnaně. Je to neustálé „přehazování puku ze strany na stranu“, jinými slovy jednou vyhrají Flyers a podruhé zase my. Dle tohoto trendu bydnes měli brát body domácí, ale snad se tak nestane a Eichel a spol. opět trochu znejpříjemní Flyers cestu na pozice zaručující PO.

O formě našich milovaných Šavlí se asi moc rozepisovat nebudu, protože bych vám nerad kazil nedělní odpoledne či podvečer. Neustále a pořád dokola doplácíme na triviální chyby v defenzivě a velmi, ale opravdu velmi slabou produktivitu. Velmi často soupeře přestřílíme, branky z toho ale, bohužel pro všechny, nejsou. Jak to ale občas v těchhle případech bývá, jednoho dne se ten brankostroj spustí a už nepůjde zastavit…že by třeba dnes odpoledne na ledě Flyers? 🙂

Na co si dát pozor?
Především na notoricky známou dvojici Giroux-Voráček, kteří Flyers dlouhodobě drží nad vodou a kdy jsou oba v první desítce kanadského bodování NHL. Skvělou sezónu prožívá také Couturier, který je s 21 zásahy nejlepší střelcem Flyers a obránce Gostisbehere. Dalo by se říct, že branku
umí vstřelit kterákoliv lajna, což je při rozpoložení naší defenzivy celkem problém. V posledních 4 zápasech navíc Flyers dokázali nasázet dohromady 22 branek, takže jsou střelecky velmi při chuti.

V našich řadách se snad trochu probudí hvězdný Jack Eichel, který v posledních zápasech lehce stagnuje, po skvělých zápasech v začátku sezony momentálně celkem mlčí Kaner, ale těžko mu něco zazlívat, vzhledem k produktivitě zbytku týmu.  Příslibem by mohly být poslední výkony Sama Reinharta a třetí lajny.

Philla žádné ztráty nehlásí, u nás by měl opět chybět nemocný Antipin. Změny v sestavě oproti posledním dvěma utkáním neočekávám a upřímně doufám, že Housley nerozdělí již zmiňovanou třetí útočnou řadu.

Snad se vám moje první preview líbilo, LET’S GO SABRES!!!

Autor: Jakub Voda