Buffalo Sabres vs New Jersey Devils 01:00 SEČ

Buffalu to v poslední době vůbec nešlape. Týmu navíc chybí jeho opory. Dokáže Buffalo i s dosti provizorní sestavou porazit mírně se zlepšující Devils?

Soupeř:
New Jersey se lehce odrazilo ode dna a malými krůčky stoupá tabulkou východní konference vzhůru. Jistý podíl na tom mají i jednoznačně lepší výkony brankářům které Devils často sráželi. V posledních osmi duelech se Ďáblové radovali z výhry hned pětkrát. New Jersey momentálně patří třinácté místo tabulky východní konference se ziskem 39 bodů. Dobrou zprávou by pro Šavle mohlo být, že v brance Devils nastoupí Keith Kinkaid, který je momentálně horším z dvojice/trojice brankářů Devils. Schneider je dlouhodobě zraněný a i kdyby nebyl, tak je momentálně velmi mizerný. O dost lepší výkony podává mladý Mackenzie Blackwood, který u Devils převzal brankářské otěže, avšak trápí jej drobnější zranění a proto nenastoupí.

Na koho si dát pozor?
Největší ofenzivní hrozba Devils je stále zraněná, ale i přes to se tenhle tým dokázal i v útoku nějak ustálit. Současně nejnebezpečnějším hráčem týmu je Švýcarský forward Nico Hischier, který v posledních šesti duelech posbíral totožný počet bodů. Po čtyřech bodech pak v tomto počtu utkání zaznamenala trojice útočníku (Zacha, Wood, Zajac) a jeden obránce (Green). Osobně bych pak chtěl upozornit na obránce Damona Seversona, kterého na ledě rád sleduji. Přijde mi jako velmi zajímavý bek s dobrým smyslem pro ofenzivní překvapení. No a velkého majzla bude třeba dát na mistra Titanica, tedy nikoho jiného než našeho Drewa Stafforda (nováčky pouze informuji, že Stafford ode mě dostal přezdívku Titanic, jelikož měl v Buffalu takové období, že kdyby byl kapitánem této legendární lodi, tak by zaručeně netrefil ledovec).

Poslední vzájemné zápasy:
Šavle se s Devils utkají poprvé v této sezoně. V té uplynulé se oba celky střetly třikrát, z čehož dvakrát byl úspěšnější tým z New Jersey. Největším debaklem bylo úvodní střetnutí těchto týmů, kdy Devils vyhráli po dvou brankách Johanssena s Brattem a dalších zásazích Noesena s Gibbonsem 6:2. Jedinou výhru Šavlí zařídila vítězná branka Ristolainena v prodloužení, ke kterému se Buffalo popracovalo po dvou gólech Eichela a jedné trefě Josefsona.

 Zranění:
Oba celky se momentálně potýkají s poměrně velkým množstvím zranění, a to i na klíčových postech. Devils postrádají hlavní hvězdu, kterou je Taylor Hall. Mimo jsou také Marcus Johansson, Joey Eriksson a brankáři Corey Schneider a Mackenzie Blackwood. Buffalu pak schází kapitán Jack Eichel, Casey Nelson, Scott Wilson a Sam Reinhart, u kterého je ještě možné, že v noci nastoupí. O Reinhartovi rozhodne Housley až cca půl hodiny před startem utkání. Reinhart je totiž nemocný a uvidí se, do jaké míry se jeho nemoc zlepší.

Sestava:
Když se vám zraní Eichel s Reinhartem, musíte hodně experimentovat. Podle toho také vypadá dnešní formace. Pokud Reinhart nenastoupí, Šavle se dnes předvedou v této sestavě:

Skinner-Sobotka-Thompson
Sheary-Rodrigues-Pominville
Smith-Mittelstadt-Girgensons
Elie-Larsson-Okposo

Pilut-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Scandella-McCabe

Hutton v brance