Carolina Hurricanes vs. Buffalo Sabres 01:30 SEČ

Buffalo už je v Raleigh, kde se chystá ke svému prvnímu duelu sezony s Hurricanes. Půjde o velmi pikantní duel, jelikož se Jeff Skinner vrátí na místo, kde do září minulého roku probíhala jeho kariéra. V Raleigh se opět očekává velké množství fanoušků Sabres a Skinner se jistě dočká velkých ovací.

Soupeř:
Po mizerném startu do sezony, kdy si u Hurricanes opět mysleli, že je sezona v trapu, se něco proměnilo a Carolina dohání ztrátu, kterou postupně během sezony zanechávala. Se ziskem 45 bodů v 43 utkáních se celek z Raleigh nachází na desátém místě tabulky východní konference. Tým Hurricanes je zvláštní, často mu funguje jen jedna složka hry. Buď se velmi slušně daří útoku, ale obrana s brankáře haprují, nebo je to právě naopak. Jejich výkony jsou tedy trochu jako na houpačce. V posledních duelech vak Carolina chytila pořádný dech. Z posledních šesti utkáních vyhráli Hurricanes pět duelů, ač je pravda, že nečelili zrovna těžkým soupeřům. Dnešní duel by tak mohl být velmi vyrovnaný a rozhodovat by mohl výkon brankářů

Na koho si dát pozor?
Hlavní hvězdou Hurricanes je bezesporu Sebastian Aho, který se 45 body jasně vládne kanadskému bodování Caroliny. V posledních sedmi zápasech ale rozhodně netáhne svůj tým sám. Obránce Dougie Hamilton hraje v dobré formě a za tento počet utkání posbíral šest bodů za tři branky a tři asistence. Po pěti bodech pak nastřádali Teuvo Terevainen a Justin Williams, který je se čtyřmi brankami aktuálně nejvíce žhavým střelcem Hurricanes.

Poslední vzájemné zápasy:
Oba celky se v minulém roce vůbec nepotkaly. Všechny tři vzájemné zápasy uplynulé sezony se odehráli ještě v roce 2017. Všechna tato utkání vyhrál tým z Raleigh, který je momentálně na šestizápasové vítězné šňůře. Poslední výhru Sabres v regulérní části NHL vystřelili Buffalu Carlo Colaiacovo, Evander Kane a Johan Larsson. Ten úplně poslední vzájemný duel z vánoc uplynulého roku ovládli Canes 4:2, když se prosadili Aho, Jordan Staal a dvakrát Justin Faulk. Za Sabres se trefili pouze Beaulieu a Girgensons.

Zranění:
Hurá! Buffalu chybí pouze Casey Nelson. Jack Eichel je již fit a Scott Wilson byl odeslán do Rochesteru, kde načne tuto sezonu. Carolině chybí zranění Jordan Staal a Clark Bishop.

Sestava:
Ač je Jack v pořádku, rozhodl se Housley na základě výkonů z období jeho zranění pozměnit lajnu a roztrhnout trio Skinner-Eichel-Reinhart, a tím se pokusit týmu, respektive ostatním lajnám, více na jejich konkurenceschopnosti. Sestava tedy bude dnes vypadat takto:

Skinner-Eichel-Thompson
Sheary-Sobotka-Reinhart
Rodrigues-Larsson-Okposo
Girgensons-Mittelstadt-Pominville

Pilut-Ristolainen
Dahlin-Bogosian
McCabe-Scandella

Hutton