Buffalo Sabres vs. Columbus Blue Jackets 01:00 SEČ

Čas plyne a staré rány jsou znovu a znovu obnovovány, jelikož Buffalo se dnes opět požene do akce. Vždycky se těžko hledá nějaký důvod, proč ta muka sledovat. Dnes ho hledejme v naší brance.

Soupeř:
Od posledního střetnutí uběhly necelé dva měsíce. Situace se však příliš nezměnila. Buffalo je stále v mizérii a Columbus je poměrně v pohodě na čtvrtém místě tabulky východní konference. Na Buffalo mají Blue Jackets náskok „pouhých“ 24 bodů. Přesto to Columbusu momentálně nešlape tak, jak by si asi kouč Tortorella představoval. Za posledních devět zápasů vyhráli Blue Jackets čtyřikrát, a z toho pouze jednou po základní hrací době. Co bychom za to ale dali v Buffalu, že?

Na koho si dát pozor?
Zas a znova ta stejná písnička. Columbus je kompaktní celek a nebezpečí hrozí od kohokoliv. Nelze ani říci, že by se nějakému hráči Blue Jackets proti nám speciálně dařilo. Tuto sezonu jsme od Modrokabátníků inkasovali hned osm branek, které vstřelilo osm různých hokejistů. Hlavní hrozbou je ale v ofenzívě Artemi Panarin a v obraně pak Seth Jones. Brankáře Bobrovskyho netřeba zmiňovat.

Poslední vzájemné zápasy:
Jak jsem již řekl, Šavle a Modrokabátníci se tuto sezonu utkali již dvakrát. Nejprve Columbusšté hokejisté smetli Buffalo 5:1, následně pak svedli o dva body už o něco tužší boj. Blue Jackets vedli v posledním vzájemném utkání 3:0, branky Reinharta a Kanea ve třetí třetině však zdramatizovali celý duel. Columbus si ale nakonec výhru v tomto utkání pohlídal. Blue Jackets tak zvítězili pětkrát z posledních šesti vzájemných duelů.

Zranění:
Buffalo postrádá Zacha Bogosiana, kter se zranil během tréninku a prozatím je doba rekonvalescence určena na 4-6 týdnů. Neměl by nastoupit ani Jacob Josefson, který má zranění ve spodní části těla. Columbus by měl být bez Atkinsona a Dubinskyho. Otazník visí nad starty Milana a Murrayho.

Sestava:
Housley se opět pokusil zamíchat sestavou i vzhledem k zraněním.

Pouliot-Eichel-Okposo
Kane-O’Reilly-Pominville
Girgensons-Rodrigues-Reinhart
Wilson-Larsson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Guhle
Beaulieu-Falk

Ullmark