Buffalo Sabres vs. Tampa Bay Lightning 01:00

Šavle jsou zpět v akci. Po prospaném a nesmírně smolném utkání s Hurricanes čeká na Sabres daleko těžší oříšek. Tampa Bay je bez diskuze nejlepším týmem celé NHL a dnes by se musel stát malý zázrak, aby Sabres brali body.

Soupeř:
Jak jsem již psal, tady není o čem. Tampa má bezesporu nejlepší celek v celé NHL. Ta útočná síla Bolts je neuvěřitelná. V Tampě nastříleli takřka o 20 branek víc, než v druhém nejlepším ofenzivním týmu ligy. Ani obrana Blesků není vůbec zlá, a tak když to vše zesumarizujeme, mají Lightning na kontě 70 bodů, což je o osm bodů více, než druhý nejlepší celek NHL.

Na koho si dát pozor?
Na všechny. Tady to nemá cenu vice rozebírat. Nikita Kucherov se chlubí 72 kanadskými body, Brandon Point 60, Steven Stamkos 49… A dalo by se pokračovat. V Tampě umí velmi slušně zahrát i čtvrtá lajna, a tak je potřeba celý zápas být absolutně koncentrovaný.

Poslední vzájemné zápasy:
Je neuvěřitelné, že Šavle zatím pokaždé dokázaly držet s Blesky krok až do posledních minut. V prvním vzájemném utkání sezony dokonce Buffalo vyhrálo 2:1, když Hutton pochytal 29 střel a Sabres naopak z 19 pokusů 2 proměnili, konkrétně Skinner a Okposo. V posledním vzájemném duelu to byla daleko větší ofenzivní bitva. Dvě branky Reinharta, jedna Girgensonse a jedna Thompsona nestačily k Šavlím k zisku bodů, jelikož 5 různých střelců Tampy dokázalo urvat vítězství pro celek z Floridy. Vítěznou branku vstřelil necelých 6 minut před koncem utkání Cedric Paquette.

Zranění:
Buffalu chybí pouze Casey Nelson. Tampa je v plné polní.

Sestava:
Jediná změna oproti konci posledního utkání proběhne v brankovišti. Jinak by měla být sestava stejná:

Skinner-Eichel-Reinhart
Rodrigues-Sobotka-Thompson
Girgensons-Larsson-Okposo
Sheary-Mittelstadt-Pominvillr

Pilut-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Scandella-McCabe

Ullmark