Vancouver Canucks vs. Buffalo Sabres 04:00 SEČ

Šavlím se konečně podařilo zvítězit, a to nad opravdu dobrým soupeřem. Dnes čeká Šavle papírově lehčí soupeř. Dokáže však Buffalo úspěšně navázat na boj s Plameny?

Soupeř:
Posledním zápasem před All-Star Game pauzou zakončí Šavle svůj trip po západě. V cestě za dvěma body však bude stát nevyzpytatelný tým z Vancouveru. Ten je momentálně bez formy zhruba stejně jako Buffalo. Z posledních sedmi zápasů vyhrál pouze dva. Velkou roli na tom hraje i zranění nové hvězdy týmu a obrovského kandidáta na Calder Trophy, Eliasse Petessona. Canucks bez něj mají problémy střílet branky. V poslední době se jim to povedlo jen proti Floridě, kdy vstřelili pět branek. Hned třikrát v těchto sedmi zápasech však vyšli gólově zcela na prázdno. Vancouveru momentálně patří jedenácté místo tabulky západní konference se ziskem osmačtyřiceti bodů.

Na koho si dát pozor?
Vancouver nemá nikoho v nějaké elitní formě. O tom svědčí i fakt, že za posledních 30 dnů je nejlepším střelcem týmu stále Elias Petersson, který je již nějakou tu dobu zraněný. Na druhém místě se pak nachází obránce Alex Edler. Kdybych však měl na někoho upozornit, tak bych patrně ukázal na Svena Beartschiho, který hraje po svém návratu ze zranění velmi slušně. Na Buffalo to také umí Markus Granlund. Největším oříškem ale může být brankář. Svůj premiérový start v sezoně zaznamená  Thatcher Demko, mladý brankář, na kterého ve Vancouveru hodně sází a doufají, že právě Demko bude dlouhodobou jedničkou týmu.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo v posledním utkání prolomilo dlouhou, čtyřzápasovou sérii výher Canucks. Celkově to Šavle na tento celek příliš neumí, a tak bylo právě toto vyhrané utkání poměrně vzácným momentem. Sabres tehdy zvítězili 4:0, když se prosadili Reinahrt, Baptiste, Okposo a Larsson. Čisté konto vychytal Robin Lehner.

Zranění:
Šavlím chybí stále pouze Casey Nelson. Canucks se budou muset obejít bez již zmíněného Eliase Peterssona.

Sestava:
Vítězná sestava se nemění a tak se Buffalo představí s totožným složením lajn, jako právě v Calgary.

Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Mittelstadt-Thompson
Sobotka-Rodrigues-Pominville
Girgensons-Larsson-Okposo

Pilut-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Scanella-McCabe

Ullmark