Jelikož někteří z nás mají učení nad hlavu a jiní zase očekávají přímo v porodnici příchod syna na svět, dnešní preview bude celkem krátké, jasné a stručné.

Náš krátký trip po Kanadě jsme nastartovali skvěle, když jsme v poměrně nudném utkáni přehráli domácí a nutno říct, že favorizované Calgary. Plameny se nacházejí v dobrem rozpoložení a hrají krásny a rychlý hokej, nicméně na tvrdě hrající Šavle si tentokrát domácí nepřišli a po skvělých výkonech obou gólmanů se zrodil hubený výsledek 1:2 pp.
Plní sebevědomí se tedy můžeme vrhnout do víru dalšího dobrodružství a sice konfrontace s Olejáři z Edmontonu. Poslední vzájemný duel jsme ovládli kanonádou 6:2 a ani dnes v noci bych neházel flintu do žita! Edmonton totiž patři v domácím prostředí k vůbec nejhorším týmům v NHL (podobně jako my) a utkaní tedy může skončit jakkoliv.
Na koho si dat pozor?
Inu, i když nemají formu jako v minulé sezoně, velmi nebezpeční jsou samozřejmě McDavid, Draisaitl, Maroon nebo Lucic. Nugent-Hopkins hrát nebude. Jedna hrozba tedy odpadá. Pozor si musíme dát  i přes špatnou bilanci Oilers v domácím prostředí na jejich aktuální formu. Vyhráli totiž hned tři zápasy v řadě, což je tuhle sezonu pro fanoušky Sabres něco jako „mokry sen“.
Co očekávat?
Osobně očekávám podobné utkáni jako dnes nad ránem. Před ASG víkendem je to už prostě tak. Rozhodnou maličkosti, na které zatím hodně trpíme. Bude mě zajímat také souboj McDavid vs. Eichel. Tyhle supertalenty od sebe děli (pouhých) 8 bodů a Jack od Vánoc rozhodně oplývá lepší formou, než jeho protějšek.
Takže Let’s Go Sabres a držte mi palce!!!
Autor článku: Jakub Voda
Update:

Sestava:
Sestava by mohla být stejná, jako v Calgary. Je ale možné, že Pouliot naskočí do sestavy na úkor někoho ze čtvrté lajny. Za Oilers totiž hrál uplynulý ročník a takové zápasy jsou pro hráče vždy speciální a motivaci je postaráno. Beaulieuho v obraně by měl nahradit Antipin. Z Rochesteru byl sice povolán Matt Tennyson, avšak ten by měl plnit roli sedmého beka.
Sestava dle mého typu:

Girgensons-Eichel-Okposo
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Kane-Larsson-Pominville
Pouliot-Rodrigues-Baptiste

Scandella-Ristolainen
McCabe-Antipin
Falk-Nelson

Lehner