Dvě výhry ve dvou prvních utkáních tripu po západní Kanadě. Tohle nečekal zřejmě nikdo. A přece se stalo. Dnes čeká Šavle papírově nejslabší celek. Třetí výhra v řadě by však znamenala zázrak. Něco jako najít na zemi dvoutisícovku (pro slovenské příznivce 80 €). Ale jednou za život se to někomu třeba povede ne?

Soupeř:
Vancouver se stejně jako Buffalo několik sezon po sobě trápí. Sice nekončí na úplném dni, avšak daleko od něj nemívá. Navíc se Canucks dlouho nedařilo době draftovat a odborníci řadí jejich výběry v posledních pěti letech jako zcela nejhorší ze všech týmů NHL. Možná i proto jsou momentálně Canucks na předposledním místě tabulky západní konference se čtyřiačtyřiceti body. Kosatky jsou i druhým nejhorším týmem na západě co se týče vstřelených i inkasovaných branek. V posledním odehraném utkání však zaznamenali Canucks velmi cenný skalp, když 6:2 smetli Los Angeles Kings.

Na koho si dát pozor?
Právě zde tkví největší trable Vancouveru. Jediným mladým hráčem, který táhne tým je Brock Boeser, jenž má na kontě 43 bodů. Pak ale přichází v bodování Kosatek obrovská propast, po které se objevuje trio veteránů ve složení Thomas Vanek a bratři Sedinové. Další mladší hráč se nachází až na 197. místě tabulky kanadského bodování a je jím Bo Horvat.

Poslední vzájemné zápasy:
Kvarteto posledních zápasů vždy ovládl tým z druhého konce pobřeží. Canucks se proti Sabres v poslední době daří. Šavle nemohli najít recept na Markströma s Millerem, kteří v těchto duelech nepropustili více jak dvě branky. Buffalo se s Vancouverem tuto sezonu již utkalo a Canucks vyhráli 4:2. Za Šavle se tehdy trefili Bailey a Eichel. Dvě branky nám v tomto duelu vstřelil Derek Dorsett, který však bude dnes mimo hru kvůli zranění. Poslední výhru nad Vancouverem zaznamenali Šavle sedmého listopadu roku 2015. Dvě branky Ristolainena a jedna Jamieho McGinna zajistili Buffalu dva body.

Zranění:
Nathan Beaulieu, Zach Bogosian, Josh Gorges a Jacob Josefson. To je kvarteto zraněných hokejistů na straně Buffala. Jak jsem již psal výše, Vancouveru chybí Derek Dorsett. Otazník visí nad startem Gudbransona.

Sestava:
Nevím, zda v tom hraje prsty nějaká sázka, ale Robin Lehner je ostříhaný a oholený! V brance dnes tedy bude zcela jiný brankář. Nolan dnes bude mimo sestavu. Ta vypadá takto:

Girgensons-Eichel-Okposo
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Kane-Larsson-Pominville
Pouliot-Rodrigues-Baptiste

Scandella-Ristolainen
McCabe-Antipin
Falk-Nelson

Lehner