Buffalo Sabres vs. Columbus Blue Jackets 

Buffalo mělo dva týdny pauzu. V noci se Šavle vrací do akce a celé Buffalo očekává, v jaké formě nastoupí tento tým po dlouhé přestávce. Avšak není to jediná věc, která je v Buffalu očekávána. V příští dvou dnech by zde mělo napadnout 70 cm. Sněhu, ano 70. Tak snad nám to nezastaví hokejovou podívanou, jelikož příštích 7 utkání odehrají Šavle na domácím stadionu.

Soupeř: 
O Colombusu si prostě nikdy nejsem jistý co psát. Blue Jackets jsou zvláštním a nevyzpytatelným týmem, který pod Tortorelou ukazuje velmi dobré výsledky, ale přesto je takový nenápadný a má jisté výkyvy formy. Po sérii 4 výher podlehl Columbus v posledních dvou utkáních Minnesotě a Montréalu. Momentálně patří Modrokabátníkům šesté místo tabulky východní konference se ziskem 59 bodů, což činí pětibodový náskok na Sabres.

Na koho si dát pozor? 
Největší hrozbou Blue Jackets je jednoznačně Artemi Panarin, který pravidelně boduje a s 53 body je nejproduktivnějším hráčem týmu. Velkou motivací bude jistě chrlit Nick Foligno, který sice neboduje tak často, ale jakožto rodák z Buffala má o motivaci postaráno. Velký pozor si Šavle musí dát také na obránce Setha Jonese a jistého Sergeye Bobrovskyho v brance.

Poslední vzájemné zápasy: 
Šavle se s Blue Jackets potkaly takřka před třemi měsíci. Šlo o velmi vyrovnanou bitvu, kterou nakonec v prodloužení rozhodl Panarin. Za Sabres se trefili Okposo, Skinner, Mittelstadt a Pominville.

Zranění:
Buffalo je stále bez již bruslícího Caseyho Nelsona. Columbus by měl byt v plné polní. Columbusu pak bude chybět Markus Hannikainen.

Sestava: 
Scandella i přes mizerné výkony v obranné složce hry zůstává nedotčený. Do hry nenastoupí Pilut ani Beaulieu. Naopak svou šanci dostane Matt Hunnwick. Ten sice za Buffalo již nastoupil, ale bylo to po setsakra dlouhém zranění v moment, kdy ještě neměl příliš natrénováno, ale jelikož jsme měli zraněných asi 5 beků, musel nám vytrhnout trn z paty. Teď by měl být již připravený. Zápasová praxe mu sice chybí, avšak jsem velmi zvědavý, jak se své šance zhostí.

Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Mittelstadt-Rodrigues
Thompson-Sobotka-Pominville
Girgensons-Larsson-Okposo

McCabe-Ristolainen
Dahlin-Bogosian
Scandella-Hunwick

Hutton