Los Angeles Kings vs. Buffalo Sabres 04:30 SEČ

Šavle se budou chtít po zlepšeném výkonu v duelu se San Jose konečně pochlapit a získat plný počet bodů. V cestě jim bude stát ambiciózní Los Angeles.

Soupeř:
LA se chce opět vrátit na vrchol a bojovat velmi vysoko v západní konferenci. Pomoct jim k tomu má plně zrající generace mladých hokejistů, jako Nick Dowd, Andy Andreoff či Adrian Kempe. To jsou jména, která již v organizaci nějakou dobu působí, avšak postupně získávají více a více prostoru. Základními kameny LA jsou stále jednoznačně Anže Kopitar, Dustin Brown, Jonathan Quick a Drew Doughty. Celkově se dá říci, že Los Angeles není nikterak nové. Jen si stále udržuje svou kvalitu a spoléhá na vývoj hráčů.

V přípravě prohráli Kings po základní hrací době pouze jednou s Anahaimem, jednou podlehli Canucks v Číně po prodloužení a všechny ostatní utkání Králové zvládli na výbornou. I do aktuální sezony vstoupili Kings s jistotou. V prvním duelu porazili Philadelphii 2:0, druhý pak smetli San Jose 4:1. První zaškobrtnutí přišlo až v posledním utkání Kings, když tým z Los Angeles podlehl Calgary 4:3 po prodloužení.

Na koho si dát pozor?
Všechna podstatná jména snad již byla zmíněna.Většinu branek Kings zajišťuje první formace v čele s Anže Kopitarem a Dustinem Brownem. Oba mají na kontě prozatím 5 bodů. Velmi nebezpečný je také nenápadná třetí útok, ve kterém zlobí převážně duo Nick Shore a Trevor Lewis. V obraně jsou pak vidět Drew Doughty a Jake Muzzin. O Quickovi v brance snad netřeba ani psát.

Poslední vzájemné duely:
Můj dům, můj hrad. Přesně podle tohoto rčení se dají hodnotit poslední vzájemné zápasy. Naposledy vyhrál jeden tým na hřišti toho druhého v roce 2011, kdy Buffalo porazilo Kings 4:2. Jediný, kdo pamatuje tento duel je Jason Pominville,který také asistoval u jedné branky. Dva góly si v onom duelu připsal Luke Adam, po brance pak měli Gaustad a Stafford. V posledních pěti duelech tedy vždy vyhrál domácí tým. Tři výhry má na kontě Buffalo, dvě LA. Kromě přestřelky z prosince minulého roku, kdy Šavle vyhrály 6:3 se vždy jednalo o zápasy s malým počtem branek. Ve třech z oněch posledních pěti utkání dokonce brankáři vychytali čisté konto. Uvidíme tedy, jestli tomu tak bude i tentokrát.

Zranění:
Buffalu stále chybí Bogosian, Rodrigues a Falk. S otazníky je start Kyle Okposa, který se nezúčastnil včerejšího tréninku ani dnešního rozbruslení. Los Angeles mají dvě citelné ztráty. Jsou jimi obránce Alec Martinez a forward Marián Gáborík.

Sestava:
Dnes se proti Kings předpokládá tato sestava:
Girgensons-Eichel-Pominville
Kane-O’Reilly-Moulson (pokud bude k dispozici Okposo tak bude Moulson na tribuně)
Reinhart-Larsson-Griffith
Pouliott-Josefson-Nolan

Scandella Ristolainen
Beaulieu-Antipin
McCabe-Gorges

V brance nejspíše Lehner