Buffalo Sabres vs. Chicago Blackhawks 01:00 SEČ

Dnes nám začíná sedmizápasový domácí home-trip, jehož součástí bude i sraz fanoušků Sabres (více informací naleznete na našem Facebooku). Do Buffala dnes zavítá nejúspěšnější hokejový rodák tohoto města, kterým není nikdo jiný než Patrick Kane, který je vždycky při návštěvě své domoviny velmi namotivovaný. Jak se mu bude dařit dnes v noci?

Soupeř:
Pryč jsou doby, kdy se Chicago pravidelně slunilo na čele tabulky západní konference. Blackhawks se stárnoucími hvězdami jako Kane, Toews či Keith prostě na své soupeře nestačí a se 45 body v 51 utkáních jsou na předposledním místě v západní konferenci. Problémem Blackhawks není ofenzíva, tu má tento celek průměrnou, avšak obrana nesmírně pokulhává. Chicago inkasovalo v sezoně již 190 branek, což z něj v tomto ohledu dělá nejhorší tým celé NHL. Pro Blackhawks půjde o první duel po pauze spojené s utkáním hvězd. Před touto pauzou se Jestřábům podařilo vyhrát dvě  utkání proti Islanders a Capitals, kterým však předcházela série pěti proher.

Na koho si dát pozor:
Patrick Kane bude jednoznačně na ledě lítat, a to bez ohledu na to, jak se momentálně Chicagu daří. Však 71 bodů Kanea mluví za vše. Na nejlepšího Kucherova ztrácí jen 8 bodů, a to je se svým týmem zhruba o 30 míst v tabulce níže, než právě Kucherov a jeho Tampa. Jonathan Toews tolik bodů nemá, ale přesto je stále nesmírně kvalitní hokejista a základní stavební kámen Blackhawks. Mladým příslibem do budoucna je americký forward Alex DeBrincat, který hraje za Chicago druhou sezonu a zatím v ní posbíral 43 kanadských bodů.

Poslední vzájemné zápasy:
Chicagu se proti Šavlím dlouhodobě dařilo. Sérii DVANÁCTI vyhraných utkání Blackhawks, která se datovala až do roku 2010, dokázali Sabres utnout až na svátek svatého Patrika uplynulého roku, když porazili po dvou brankách Baptisteho a přesných zásazích Pouliota, O’Reillyho a Reinharta svého dnešního soupeře 5:3.

Zranění:
Chicagu chybí pouze Brandon Perlini. Buffalu pak stále Casey Nelson.

Sestava:
Minule mě Housley dostal a vítěznou sestavu změnil. To se mu vymstilo, a tak dnes opět vrátí do hry Pominvilla. Dále zase nebude hrát Beaulieu a místo něj se v rámci rotace tří beků vrátí do akce Pilut. Lajny by tedy měly vypadat takto:

Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Mittelstadt-Rodrigues
Thompson-Sobotka-Pominville
Girgensons-Larsson-Okposo

McCabe-Ristolainen
Dahlin-Bogosian
Scandella-Pilut

Hutton