Buffalo Sabres vs. St. Louis Blues 01:00 SEČ  Nova Sport 1

Nohama jsme zpět na zemi. Buffalo se vrátilo ke klasickému hokeji a o tom vypovídají i nepříznivé výsledky. Do města dobrých sousedů dnes dorazí delegace ze St. Louis, což znamená další veletěžký úkol.

Soupeř:
St. Louis si drží své stabilní výsledky, které tomuto celku zajišťují čtvrté místo v tabulce západní konference. Charakteristickým znakem Blues je výborná obrana. Hokejisté z Missouri inkasovalo během sezony pouze 134 branek, což je třetí nejmenší počet v západní konferenci a pátý celkově. V poslední době si hokejisté St. Louis oblíbili výsledek 3:1. Skončily tak totiž jejich tři poslední duely. Dva z nich však vyhráli.

Na koho si dát pozor? 
Ve výborné formě je brankář Hutton. Ten inkasoval pouze dvě branky ve svých třech posledních duelech. Nejnebezpečnější zbraní v útoku je rozhodně dvojice Schenn – Tarasenko. Na těchto dvou mužích stojí celá ofenzíva Blues a dohromady mají oba již přes 100 kanadských bodů. Nenápadnými černými koni v pozadí jsou Jaden Schwartz a Paul Stastny. Tato dvojice dokáže udeřit, když si až příliš hlídáte Schenna s Tarasenkem. V obraně pak jednoznačné dominuje Pietreangelo.

Poslední vzájemné zápasy:
Šavle se s Blues tuto sezonu již jednou střetli. Ve městě blues podlehli svému soupeři 3:2 po prodloužení. Oba góly Sabres vsítil Evan Rodrigues. Za domácí se prosadili Schenn, Stastny a Tarasenko. V posledních pěti duelech zvítězily Šavle pouze jednou, a to před necelým rokem.

Zranění:
Za Sabres je mimo hru stále Bogosian. Ostatní hráči by již měli být fit. K utkání však nenastoupí Johan Larsson, který si odpykává dvouzápasovou stopku za krosček z předchozího duelu. Hosté by měli postrádat Fabbriho, Lindbohma a Sanforda.

Sestava:
Sabres by dnes měli čelit Blues v této sestavě:

Kane-Eichel-Okposo
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Rodrigues-Pominville
Nolan-Josefson-Baptiste

Scandella-Ristolainen
McCabe-Antipin
Beaulieu-Nelson

Lehner