Buffalo Sabres vs. Minnesota Wild 01:00 SEČ

Jestli Šavle chtějí napravit svou tragikomickou hru v defenzívě proti Blackhawks a zároveň udržet alespoň nějaké naděje na play-off, bylo by potřebné dnes Minnesotu opravdu porazit. Housley naprosto promíchal sestavy a skoro by se dalo říct, že máme čtyři naprosto vyrovnané útoky. Tak uvidíme, co s tím Šavle dokáží vyrobit.

Soupeř:
Ani Minnesota na tom není nikterak úchvatně. S šestapadesáti získanými body ve dvaapadesáti duelech se Wild pohybují na hraně play-off, konkrétně na sedmém místě tabulky západní konference. Jejich postavení v tabulce odpovídá i brankové skóre. Wild jsou v podprůměru co se vstřelených branek týče, avšak to nahrazuje nadprůměrná defenzíva, která toho až tolik za záda svých gólmanů nepouští. Celkově by se dalo říci, že Wild a Sabres jsou velmi vyrovnané týmy. Oba mají stejný počet bodů i velmi podobné skóre. Tak uvidíme, kdo zvolí lepší taktiku.

Na koho si dát pozor?
Zach Parise prožívá velmi slušnou sezonu a rozhodně bude svou hrou znepříjemňovat život Buffalské obraně i brankáři. Jednoznačnou hrozbou je také nestárnoucí Eric Staal, který nadále prokazuje své kvality a pravidelně boduje. No a do třetice je třeba si dát pozor na Mikaela Granlunda, kterému to v posledních duelech šlape. Pořádně do těla pak bude hrát miláček buffalského publika Marcus Foligno. V obraně pak je třeba hlídat Ryana Suttera a Jareda Spurgeona.

Poslední vzájemné zápasy:
Šavle se s Minnesotou utkaly v listopadu a toto měření dopadlo pro Sabres úspěšně. Wild sice po brankách Dumby a Pariseho vedli, avšak góly McCabea, Dahlina a Pominvilla otočili skóre zápasu ve prospěch Sabres. Skvěle tehdy zachytal Linus Ullmark, který si připsal 37 úspěšných zákroků.

Zranění
Minnesota nemůže počítat se službami Pontuse Aberga a zadáka Matta Dumby, Buffalu pak schází zranění Johan Larsson a Casey Nelson.

Sestava:
No a teď to, na co pravděpodobně všichni čekáte. Po poslání Elieho přes waiver do Rochesteru se dočkal povolání C.J. Smith a jelikož je Larsson zraněný, Smith se tak opět vrací do sestavy. Housley po posledním debaklu nenechal kámen na kameni a absolutně promíchal veškeré lajny. Ty tak mají následující podobu:

Sheary-Eichel-Okposo
Skinner-Mittelstadt-Pominville
Smith-Rodrigues-Reinhart
Girgensons-Sobotka-Thompson

Dahlin-Ristolainen
Pilut-Bogosian
Scandella-McCabe

Ullmark