Buffalo Sabres vs. Carolina Hurricanes 01:00

Pozor, blíží se sraz fanoušků! V sobotu se v Praze sejdeme před utkáním s Red Wings! Kdo ještě váhá, ať přestane a přijede!

Každopádně máme před námi utkání s Hurricanes, kteří jsou prostě prokletým soupeřem. Naposledy jsme nad nimi vyhráli v roce 2016, aktuálně jsme na devítizápasové šňůře proher. Nelekejte se, Sabres dnes nastoupí v bílých dresech. Majitel Hurricanes totiž nemá rád bílou variantu dresů Canes a Sabres si rádi před domácím publikem zahrají v bílé. Podaří se bílým Šavlím konečně prolomit prokletí Caroliny?

Soupeř:
Start do sezony měla Carolina tragický. V poslední době se ale dost zmátořila a momentálně disponuje stejným počtem bodů jako Sabres. Tento duel tak může na konci sezony hrát klíčovou ohledně toho, kdo se dostane do play-off. Hurricanes z posledních pěti zápasů získali celkem 7 bodů. Naposled si poradili 4:0 s Pittsburgem. Obrana Caroliny si občas vybere dovolenou a bylo by dobré jí zaskočit hned od úvodních minut. V brance Hurricanes je to také jak kdy. Důležité bude však neprodukovat klasické množství brejků, protože si s tím nabuzení borci z Caroliny jistě poradí.

Na koho si dát pozor?
Po výměně s Wild je Nino Niedereitter v novém působišti opravdu jako politý živou vodou. Dobře ví, kde má stát, aby dostal kotouč do sítě. Ve velké formě hraje Sebastian Aho, který v posledních dvanácti duelech nasbíral již patnáct bodů za osm branek a sedm asistencí. Proti Buffalu to také pravidelně šlape Justinu Williamsovi. V roli rozehrávače pak skvěle působí zadák Jacob Slavin.

Poslední vzájemné zápasy:
Šavle se s Hurricanes střetly před necelým měsícem. Hurricanes nakonec zvítězili 4:3, ve jim ve třetí třetině zajistil výhru dvěma brankami Sebastian Aho. Za Sabres se vsítil Skinner, Pominville a Okposo.

Zranění:
Carolině schází pouze Jordan Staal. Buffalo pak bez Casey Nelsona a Matta Hunwicka, který je s drobným zraněním veden jako day-to-day.

Sestava:
Během poslední třetiny utkání s Wild proházel Housley sestavu a v tomto duchu pokračuje i dnes s Hurricanes. Po zranění se navíc vrací Johan Larsson.

Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Mittelstadt-Reinhart
Smith-Rodrigues-Okposo
Girgensons-Larsson-Sobotka

Dahlin-Ristolainen
Pilut-Bogosian
Scandella-McCabe

Ullmark