Buffalo má za sebou čtyři prohry v řadě. Všechny hokejisté Šavle utržili na domácím ledě. Dnes máme dvojí důvod k radosti. Je to totiž poslední zápas tohoto domácího tripu, a tak se brzy možná dočkáme nějaké výhry. No a oním druhým důvodem k radosti je to, že šance na výhru se podstatně zvyšuje i dnes! Buffalo totiž nastoupí v bílých venkovních dresech, ve kterých Sabres nastoupili během Winter Classic.

Soupeř:
Islanders nemají teď nikterak povedené období. Spíše prohrávají než vyhrávají a dvě utkání v řadě se jim podařilo naposledy vyhrát před necelým měsícem. Důvodem jsou ovšem četná zranění, která klub dostávají do kolen. Pro Islanders je v této nelehké situaci důležitý každý bod, který se jim podaří urvat. Nesmějí totiž ztratit kontakt se skupinou bojující o play-off a doufat, že až bude marodka minimální, opět se vyšvihnou k lepším výkonům. Dnes v noci tedy čekejme Islanders, kteří nebudou hrát v nikterak dobrém rozpoložení, a to hlavně v obraně a spodních dvou útocích. Avšak budou tvrdě bojovat o každý centimetr na ledě.

Na koho si dát pozor?
John Tavares, Josh Bailey, Matt Barzal a Anders Lee. Více snad netřeba zmiňovat. Tohle jsou tahouni Islanders, kteří dohromady nasbírali už 212 kanadských bodů. Pochopitelně tak největší nebezpečí bude pocházet od nich. Zde není moc co dodat.

Poslední vzájemné zápasy:
Šavle se s Ostrovany potkaly tuto sezonu již dvakrát. Oba duely ovládli dnešní hosté. První vzájemný duel této sezony ovládli hoši z Brooklynu 6:3. V tom posledním pak zvítězili 3:2 po prodloužení. Za Šavle se trefil Okposo a Girgensons. Islanders si zajistili výhru díky brankám Chimery, Baileyho a Barzala. Šavle už by na svého soupeře potřebovaly najít recept. Porážku totiž utržily ve všech pěti posledních vzájemných střetnutích.

Zranění:
Buffalu bude dnes chybět dvojice Zach Bogosian a Jake McCabe. Ten se v posledním utkání zranil a mimo hru bude pravděpodobně 3-4 týdny. U Islanders je to horší. Mimo hru jsou Johny Boychuk, Nikolaj Kulemin, Scott Mayfield, Shane Prince, Calvid deHaan a pravděpodobně i Tanner Fritz.

Sestava:
Phil Housley opět zamíchal sestavou. Tentokrát se pokusil vsadit na chemii Jacka Eichela a Evana Rodrigese, která fungovala v NCAA. Eichel a Rodrigues tehdy dotáhli Boston College do finále turnaje Frozen Four (V podstatě takový Stanley cup pro NCAA). Rodrigues v této sezoně získal po Eichelově boku 61 bodů za 20 branek a 41 asistencí. Eichel tehdy získal ještě o deset bodů víc, když vstřelil 26 branek, které doplnil o 45 asistencí. Rozdělení se také dočkala dvojice Scandella-Ristolainen a věřte mi, že se mi při pohledu na první obranný pár dělá zle.

Rodrigues-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Larsson-Pominville
Pouliot-Josefson-Nolan

Beaulieu-Ristolainen
Scandella-Nelson
Antipin-Gorges

Lehner