Šavle sice zvládly porazit ne zrovna ve formě hrající Islanders, avšak dnes v noci na ně čeká opravdová výzva. Boston je totiž co se týče aktuální formy pravděpodobně nejlepším celkem v celé NHL. Porazit je by se tak rovnalo malému zázraku.

Soupeř:
Asi nemá cenu se tu nějak dalekosáhle rozepisovat. Boston Bruins jsou v poslední době prakticky neporazitelní. Za posledních dvacet zápasů ztratili pouhé čtyři body, přičemž pouze jednou podlehli svému soupeři během základní hrací doby. Celkem nám to tedy dělá 17 výher, 1 prohra a dvě prohry po základní hrací době. To jsou zcela neuvěřitelná čísla, která by snad i Sabres katapultovala k bojům o play-off. To jsou však pouze mokré sny. Bruins se momentálně nacházejí již na druhém místě tabulky východní konference se ztrátou tří bodů na Tampu (avšak dvěma zápasy k dobru).

Na koho si dát pozor?
Rozhodně na brankáře. Ať nastoupí Rask nebo Khudobin, očekávejte pevnou obranu se zdí za zády. Žádný z brankářů nepropustil za svá záda více jak dvě branky v posledních deseti duelech. Bruins navíc inkasují nejméně ze všech týmů NHL. Za 52 duelů inkasovali jen 124 branek! Ofenzivně je pak tým velmi vyrovnaný a nebezpečí hrozí od kterékoliv lajny. Tou největší hrozbou ale samozřejmě je trio Marchand-Bergeron-Pastrňák, které spolu tvoří dominantní elitní lajnu a vede bodování týmu.

Poslední vzájemné zápasy:
Tuto sezonu se oba celky střetly celkem dvakrát. Naposledy vyhráli Bruins 3:0, když vyrovnaný zápas pečetili až dvěma brankami do odkryté klece. První vzájemný duel této sezony opanovali Sabres. Svého soupeře dokázali porazit 5:4 po prodloužení. Trefili se Pominville, Eichel, Pouliot, Kane a O’Reilly.

Zranění:
Šavlím stále chybí dvojice obránců McCabe-Bogosian. K nim se možná dnes přidá Girgensons, který je nemocný a o jehož startu se rozhodne až těsně před utkáním. Bostonu budou zřejmě chybět Noel Acciari, Kevan Miller, Anders Bjork a Frank Vatrano.

Sestava:

Rodrigues-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Wilson/Girgensons (záleží na startu Zemguse)-Larsson-Pominville
Pouliot- Josefson-Nolan

Beaulieu-Ristolainen
Nelson-Scandella
Gorges-Antipin

Johnson