Po zázračném výkonu s Bruins čekají všichni fanoušci Sabres krutý návrat do reality. Buffalo se opět přemístilo domů, kde bude dnes v noci čelit Coloradu.

Soupeř: 
Ještě nedávno bylo Colorado na vrcholu své hry, když zvítězilo deset utkání v řadě. Po této sérii však přišel úpadek výkonu, který navíc ještě podtrhlo zranění MacKinnona. V posledních osmi zápasech se mohli Avalanche radovat z výhry pouze dvakrát. V tabulce západní konference jim patří jedenácté místo s dvaašedesáti body.

Na koho si dát pozor? 
Při zranění MacKinnona se hlavní pozornost musí ubírat na Mikko Rantanena. Ten dokázal tuto sezonu nasbírat již dvaapadesát bodů a v tabulce kanadského bodování tak ztrácí jeden bod na Jacka Eichela. Dobrá čísla v sezoně má také dvojice Landeskog a Kerfoot. Těm se však v posledních zápasech příliš nedaří. Kdo naopak neoplývá špatnou formou v posledních duelech je exbuffalský prospekt J.T. Compher. Ten navíc bude mít o motivaci postaráno.

Poslední vzájemné zápasy: 
Jeden ze dvou duelů této sezony spolu oba celky již svedly. Buffalo porazilo začátkem prosince Avalanche 4:2. Trefili se Pouliot, McCabe, Kane a Eichel. Robin Lehner předvedl 35 úspěšných zákroků. Z posledních pěti odehraných duelů vyhrály tři Šavle z Buffala.

Zranění:
Asi to nejpodstatnější, co vás zajímá. Ano, Jack Eichel má vymknutý kotník. Uplynulou sezonu s totožným zraněním absentoval 5 týdnů. Uvidíme, kolik to bude trvat nyní. Doba návratu není zatím známá. Mimo Eichela bude chybět i McCabe a Bogosian. Otazník je nad startem Girgensonse. Avalanche budou chybět MacKinnon, Kamenev, Andrighetto, Barberio a Boikov. Nejistý je start Comeaua.

Sestava:
Zde si můžu zahrát pouze na tipéra, jelikož je zde několik faktorů, které ovlivňují sestavu. Eichel je mimo a nejistý je start Girgensonse. Zkusím si tedy pouze tipnout, jak by to mohlo v noci vypadat.

Kane-O’Reilly-Okposo 
Pouliot-Rodrigues-Reinhart
Girgensons/Wilson-Larsson-Pominville
Nolan-Josefson-Wilson/Baptiste

Beaulieu-Ristolainen
Scandella-Nelson
Antipin-Falk

Lehner