Buffalo Sabres vs. Tampa Bay Lightning

Dnes večer čeká naše milované Sabres velmi nelehký úkol, a sice čelit neoddiskutovatelné síle lídra Východní konference. Ano, dnes večer na led Keybank center vyjede suverénní Tampa Bay.

Když se nezaujatý divák podívá na tabulku Východní konference, musí mávnout rukou, neboť rozdíl mezi první Tampou a posledními Sabres je (realita opravdu bolí) 37 bodů při stejném počtu odehraných utkání (56). Bodový rozdíl je téměř takový, jako je náš celkový počet získaných bodů. Tenhle pohled pravdě do očí mě teď opravdu zabolel u srdce.
Nu což, plakat můžeme později a není třeba skládat zbraně, když je zápas ještě „daleko“. Tampa určitě k poražení je, nicméně z posledních 10 zápasů venku prohráli borci z Floridy pouze 4 a navíc, zvítězit jsme nad nimi dokázali naposledy v roce 2014…
Vyhlídky na dobrý výsledek neumocňují ani následující fakta. Šavle dokázaly z posledních 10 domácích zápasů vyhrát pouze 2 a na marodce je bohužel naše zázračné dítě Jack Eichel. I tak jsem přesvědčený, že borci na ledě nechají vše a pokud dokážou navázat na výkon proti Bostonu, nic není nemožné.
Pozor si samozřejmě musíme dávat na duo Stamkos-Kucherov, tihle dva borci už totiž připomínají slavnou éru dua Lecavalier-St. Louis. Hrozeb je ale v táboře Tampy více, namátkově Point, Gourde nebo Johnson. My se budeme spoléhat na hru O’Reillyho, Reinharta a především na výkon v brankovišti a obraně. Tenhle zápas bude totiž důležité precizně odbránit!
Marodka obou týmů není nikterak rozsáhlá, liší se pouze významem zranění pro tým. Nám bude chybět již avizovaný Jack Eichel, dále taky Bogosian a McCabe. Tampa se nemůže spolehnout na služby Budaje a Ondry Paláta.
Housley se pokusil zamíchat sestavou, jelikož se vše po zranění Eichela tak nějak rozpadlo.

Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Kane-Rodrigues-Okposo
Wilson-Larsson-Pominville
Girgensons-Josefson-Baptiste

Beaulieu-Ristolainen
Scandella-Nelson
Falk-Antipin

Johnson

Kuba Voda