Ottawa Senators vs. Buffalo Sabres  01:30 SEČ

Zkouškové mi finišuje a se závěrem je samozřejmě nejvíc práce. Nejlepší však je, když vás k tomu zradí i technika. Dnes tedy opožděne a v rychlosti.

 

Soupeř:

Druhý nejhorší tým východní konference od Buffala vzdálený pouze tři body. To jsou Senátoři z Ottawy. V hlavním městě Kanady se letos nedaří prakticky nic. Erik Karlsson je zcela z formy, v útoku se horkotěžko někdo chytá a Andersson v brance nestačí krýt minely ottawských hráčů. Senators mají na kontě 47 bodů za 55 odehraných zápasů. Tragický je pro Ottawu hlavně počet inkasovaných branek. Pouze Arizona obdržela více branek jak Senators. Coyotes lovili puk ze své sítě 195 krát, Senators se namáhali o jeden puk méně. Problém je však v tom, že Coyotes odehráli o dvě utkání více. Senátoři se momentálně těší slušné formě, když v posledních sedmi duelech dokázali své soupeře čtyřikrát porazit. Tomu však předcházela šestizápasová šňůra proher.

 

Na koho si dát pozor? 

Těžko by se hledal v týmu Senators nějaký pravidelný střelec, který by měl formu. Přesto by se dalo říct, že to v poslední době poměrně šlape Brassardovi a Hoffmanovi. Špatně si nevede ani Duchene. Bodování týmu pak vede Mark Stone se 48 body.

 

Poslední vzájemné zápasy: 

Dalo by se říci, že Senators jsou oblíbeným soupeřem Šavlí. Sabres naposledy nebodovali v duelu těchto dvou soupeřů 9.10. 2015! Od té doby se oba celky potkaly celkem jedenáctkrát. Senators v nich brali body za výhry po základní hrací době celkem dvakrát. Tuto sezonu se Ottawa s Buffalem potkali pouze jednou. V prosinci zvítězilo Buffalo 3:2. Trefili se Pouliot, Okposo a Kane.

 

Zranění: 

Sabres opět bez tria Eichel, McCabe, Bogosian. Ottawě by měli chybět Burrows, MacArthur, Wideman a Ryan.

 

Sestava: 

Proti Senators jdou Sabres prakticky bezezmněn. V brance se představí Lehner, jelikož jeho čísla proti bývalému týmu jsou fenomenální. V sedmi duelech propustil za svá záda pouze 1,39 branek na utkání s úspěšností 95,5 %.

 

Pouliot-O’Reilly-Reinhart

Kane-Rodrigues-Okposo

Wilson-Larsson-Pominville

Girgensons-Josefson-Baptiste

 

Beaulieu-Ristolainen

Nelson-Scandella

Gorges-Antipin

 

Lehner