Ano, kdyby Šavle hrály jako proti Kings, s výjimkou speciální formace , vůbec bych se nebál vstát. Avšak Buffalo je Buffalo a nikdo nikdy neví, čeho se od něj dočká. Pojďme se podívat na našeho dnešního soupeře.

Soupeř:
Anaheim zažívá smolný vstup do sezony. Kačeři se musejí vypořádat s několika zraněními, což na startu sezony brzdí jejich nemalé ambice. Ducks odehráli ve stávající sezoně stejný počet utkání jako Sabres a mají na kontě o 4 body více. Dokázali totiž porazit bídou se zmítající Coyotes (kteří jsou na tom zcela totožně jako my) a New York Islanders. Buffalo si bude muset dát velký pozor během vlastních přesilovek, jelikož Ducks již dokázali vsítit dvě branky ve vlastní nevýhodě. Poslední duel však v Coloradu prohráli s tamními Avalanche 3:1.

Na koho si dát pozor?
Velké nebezpečí hrozí od druhé lajny Ducks, která hraje ve velké pohodě. Andrew Cogliano a Rickard Rakell zažívají velmi povedené starty do sezony. Když k tomu přidáme jména jako Getzlaf a Perry, je jisté, že směrem kupředu jsou Ducks silní. Otázkou je, jak moc jejich sestavou zamíchají všechna možná zranění. Ono se také může stát, že se do branky postaví až třetí brankář.

Poslední vzájemné zápasy:
Toto hodnocení vyznívá lépe pro Ducks, kteří ovládli tři z pěti posledních duelů. Každý zápas s Anaheimem byl jiný, jednou přestřelka, jednou fotbalový výsledek 1:0. Těžko hledat nějakou paralelu mezi nimi. Bůh ví, co nás dnes nad ránem čeká. Ten úplné posleddní duel vyhráli Sabres 2:1 po samostatných nájezdech. Za Buffalo se prosadil O’Reilly s pomocí McCabea a Eichela. Vítězný nájezd zaznamenal až v desáté sérii Zemgus Girgensons.

Zranění:
Ducks chybí hned několik velmi podstatných hráčů. Jistě by měli být mimo hru Hampus Lindholm, Ryan Kesler, Sami Vatanen a Ryan Miller. Otazník je pak nad startem Ryan Getzlafa, Johna Gibsona a Ondřeje Kašeho. Buffalo se pak musí vypořádat se ztrátou Zacha Bogosiana, Justina Falka, Evana Rodriguese a Kyle Okposa.

Seatava:
Vzhledem k tomu, že Šavle dnes vynechali ranní rozbruslení, zahraju si spíše na věštce a pokusím se sestavu odhadnout. Neberte jí tedy závazně. V každém případě Sabres povolali z Rochesteru Justin Baileyho, aby se k nim připojil v jižní Kalifornii. Měl by nastoupit již dnes. Sestava pro noční zápas je tedy bez záruk zde:

Kane-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Reinhart
Griffith-Larsson-Bailey
Pouliott-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
Antipin-Beaulieu
Gorges-Mccabe

Johnson v brance