V Americe se slaví takzvaný Presidents Day, a tak si i v pondělí můžeme vychutnat hokej v lidský čas. Šavle nemají na tento svátek vhodnějšího soupeře. Jsou jimi samotní Washington Capitals. Šance na výhru je dnes opět o něco větší. Buffalo totiž opět nastoupí v bílých dresech z Winter Classic.

Soupeř:
Capitals jsou momentálně na pátém místě tabulky východní konference se ziskem 73 bodů. Na Washingtonu se toho za poslední roky příliš mnoho nezměnilo. Už dlouho to u Capitals vypadá praktiky totožně. Solidní útok tažený Ovechkinem, kterému zdárně sekundují Backström s Kuznětsovem, ne úplně hvězdná avšak dostatečná obrana a výborný Holtby. To je systém který u Capitals funguje velmi solidně v základní části. Play-off už je na tom o trochu hůře. To je však na jiné povídání. Washington sice prohrál tři z posledních pěti zápasů, avšak dvě z těchto proher byly až po základní hrací době. Přesto se momentálně nedá hovořit o nějaké zázračné formě našeho protivníka.

Na koho si dát pozor?
Alex Ovechkin se proti Sabres vždycky uměl trefit. Na něj a další dva výše zmíněné je třeba si dát pozor pokaždé. Navíc skvělou formou momentálně oplývá Washingtonský Tom Wilson. Dříve si místo v sestavě Washingtonu vybojovával spíše svým důrazem a pěstmi. Dnes hraje první lajnu po Ovechkinově boku. Není se čemu divit. Wilson v posledních deseti utkáních vsítil čtyři branky a přidal k nim i čtyři asistence. O motivaci postaráno bude mít i Jakub Vrána, který proti Sabres vstřelil první gól své kariéry v NHL.

Poslední vzájemné zápasy:
Sabres a Capitals se tuto sezonu potkali zatím jednou. Tento duel kupodivu zvládly lépe Šavle, jenž po dvou brankách Kanea a jednom přesném zásahu Pouliota zdolaly Capitals 3:1. V posledních pěti duelech pak mají lepší statistiku dnešní hosté. Ti ovládli tři z těchto klání.

Zranění:
Capitals jsou v plné polní. Sabres postrádá hned kvarteto hokejistů. Jsou jimi Jack Eichel, Jake McCabe, Zach Bogosian a také Robin Lehner, který má nějaké menší zranění, a tak ho dnes v brance nahradí Chad Johnson a na lavičce bude Linus Ullmark.

Sestava:
Brankářskou změnu jste si již přečetli. Lajny jsou však nejisté. Můžu pouze tipovat.

Kane-O’Reilly-Pominville
Wilson-Rodrigues-Okposo
Girgensons-Larsson-Reinhart
Pouliot-Josefson-Baptiste

Scandella-Ristolainen
Gorges-Nelson
Falk-Beaulieu

Johnson