Philadelphia Flyers vs. Buffalo Sabres 01:00

Tři poměrně kvalitní výkony po sobě přinesly pouze polovinu možných bodů. Sabres potřebují na solidní hru navázat i proti poměrně slabšímu soupeři, kterým Flyers oproti těmto týmům jsou. Podaří se Buffalu zažít pro Montoura vítěznou premiéru?

Soupeř:
Philadelphia se odrazila ode dna a ještě hlasitě začíná promlouvat do bojů o play-off. Ve druhé polovině ledna vyhráli Flyers osm utkání v řadě, což je katapultovalo do pozice, ve které se právě nachází. Se ziskem pětašedesátí bodů ve dvaašedesáti utkáních patří Philadelphii jedenáctá pozice tabulky východní konference, jeden bod za našimi Šavlemi. Hlavním strůjcem výher Flyers bylo nalezení kvalitní jistoty v bráně. Nováček Carter Hart předvádí v brankovišti Letců velmi kvalitní výkony a dává tak tomuto týmu kvalitní půdu pro to, aby mohl sklízet jeden bod za druhým. Momentálně je však zraněný, což by mohlo Šavlím pomoct. Flyers navíc ztratili podstatnou část své tvrdosti, když vytrejdovali Wayna Simmondse do Nashvillu.

Na koho si dát pozor?
Radko Gudas bude postrachem pro ofenzivní hráče Sabres, kteří se kolem něj budou snažit prosmýknout. Nutno dodat, že český obránce již není tím zuřivým obrem co býval a po dvouzápasovém distancu si bude jistě dávat pozor, od své hry však rozhodně neustoupí. Claude Giroux sice není v nějaké extra velké formě, avšak všichni dobře víme, jak se hráči „bez formy“ dokáží na Buffalu nastartovat. V obrovské pohodě se naopak nachází Sean Couturier, který nastřádal hned deset bodů v šesti duelech. Velmi dobře také hrají Jakub Voráček a obránce Travis Sanheim.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo se s Philadelphií utkalo v sezoně dvakrát, a oba duely skončily debaklem. Nejprve Sabres dokázali během jedné třetiny prakticky rozhodnout o výsledku utkání, když se po brankách Skinnera, Thompsona, Rodriguese a Larssona ujali vedení 4:0, což pak ještě do prázdné branky potvrdil Sam Reinhart a Šavle tak vyhráli 5:2. V prosinci se pak něco podobného povedlo Philadelphii. Eichel sice dvěma brankami dodal fanouškům Sabres dostatek optimismu, avšak drtivá třetí třetina rozhodla o vítězství Flyers. Giroux, Simmonds, Weise a Konecny vsítili 4 branky Letců v poslední třetině a tým z Pensylvánie tehdy nakonec zvítězil 6:2.

Zranění:
Buffalo je v poslední době hřbitovem předzápasových predikcí sestavy, jelikož Housley na poslední chvíli staví hráče, kteří jsou uváděni jako zranění a třeba neabsolvují ranní rozbruslení. Dnes je do této pozice postaven Casey Mittelstadt, jehož start je označen jako game-time decision. Philadelphii chybí dvojice brankářů Carter Hart a Michal Neuvirth.

Sestava:
Sestavu je opět naprosto složité predikovat. Šavle neměly ranní rozbruslení, a tak si můžeme pouze tipnout, jak to Housley postaví a kam Montoura zařadí.

Tip:
Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Rodrigues-Reinhart
O’Regan-Sobotka-Okposo
Girgensons-Larsson-Wilson

McCabe-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Scandella-Montour

Ullmark