Florida Panthers vs. Buffalo Sabres 01:30 SEČ

Šavle čekají floridští Panteří a úkol by měl znít jasně. Prohrát. Já vím, je to smutné, ale když už je sezona ztracená, není špatné, aby mělo Buffalo lepší pozici na draftu.

Soupeř:
Čtyři výhry v řadě, šestašedesát bodů, desáté místo, tři body ztráta na osmé místo, tři zápasy k dobru. To je ve zkratce současná situace Panthers. Floridě se v poslední době velmi daří. Potvrzuje to i kvalita soupeřů, které Panthers v oněch čtyřech vyhraných duelech zdolali. Leafs, Capitals, Penguins a Devils rozhodně patří k tomu lepšímu, co liga nabízí.

Na koho si dát pozor?
Floridě momentálně šlape více jedinců. Nejnebezpečnějším hráčem je jistě Aleksandr Barkov, který je nejlépe bodujícím hráčem Panthers v sezoně a zároveň se mu i v poslední době nejvíce daří. Solidní formou oplývá i Vincent Trocheck, Yevgeni Dadonov či exBuffalský Jamie McGinn.

Poslední vzájemné zápasy:
Šavle se s Pantery utkaly tuto sezonu již dvakrát, a ostří šavlí na hbitá těla panterů nestačila. Florida zvítězila 4:2 a 4:1. V posledním odehraném duelu vsítili jediné dvě branky Šavlí O’Reilly a Girgensons.

Zranění:
Buffalu bude chybět kromě klasické trojice Eichel, Bogosian, McCabe také Evan Rodrigues. Florida pak bude postrádat služby Malgina a Vatrana.

Sestava:
Když se tak člověk koukne na sestavu, musí si říct, jak tohle sakra chce Buffalo vyhrát? No uvidíme.

Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Baptiste-Girgensons-Okposo
Wilson-Larsson-Pominville
Nolan-Josefson-Griffith

Scandella-Ristolainen
Antipin-Nelson
Beaulieu-Falk

Lehner v brance