Buffalo Sabres vs. Calgary Flames 01:30 Nova Sport 1

Po výhře nad Leafs čeká Sabres další kanadský soupeř. Tentokrát do Buffala zavítají nevyzpytatelní Flames.

Soupeř:
Calgary na tom bylo velmi solidně. Jejich jízdu za play-off ale zásadně naboural nešťastný incident dvě sekundy před koncem utkání s Islanders 12. 2. V ten moment se nešťastně zranil Mike Smith a na Calgary se to zásadně podepsalo. Od té doby vyhráli Flames pouhé tři západy. Zbylých 8 prohráli. David Rittich, který jinak svými výkony jako Smithova dvojka udivoval NHL, najednou zcela pohořel a pouštěl v průměru přes čtyři branky na zápas. Momentálně tak nastupuje častěji v pořadí až třetí brankář Jon Gillies, který chytá sice lépe než Rittich, avšak velká hitparáda to také není. Dnes v noci se v brance Calgary objeví český brankář. Flames jsou momentálně se čtyřiasedmdesáti body až na jedenáctém místě tabulky západní konference. Na play-off sice ztrácí pouze tři body, avšak jejich forma prozatím nenasvědčuje honbu za stanley cupem.

Na koho si dá pozor? 
Johny Hockey je nejvýraznější postavou Flames a Calgary na něm také vše staví. Tam je třeba velká obezřetnost. Velmi slušně se prezentuje také duo Monahan – Tkachuk. Špatnou formu momentálně nemá ani Michael Frolík, který v poslední době velmi pravidelné boduje.

Poslední vzájemné zápasy: 
Šavle na svého soupeře tento rok již narazily. Bylo tomu tak v lednu v rámci úspěšného tripu po západě. Sabres tehdy porazili Flames 2:1 po prodloužení. Trefili se Wilson a Eichel. 32 úspěšných zákroků zaznamenal Chad Johnson. V posledních pěti vzájemných duelech zvítězilo třikrát Buffalo.

Zranění: 
Sabres stále bez Eichela, Bogosiana, McCabea, Rodriguese a nově i Criscuola. Calgary by měli chybět Mike Smith, Marek Hrivík a Kris Verateeg.

Sestava:
Šavle pozměniky svou sestavu pouze lehce, a to vinou Criscuolova zranění.

Girgensons-O’Reilly-Reinhart
Wilson-Larsson-Pominville
Nolan-Josefson-Okposo
Griffith-Pouliot-Baptiste

Scandella-Ristolainen
Guhle-Nelson
Beaulieu-Antipin

Johnson v brance