Vegas Golden Knights vs. Buffalo Sabres 04:00 SEČ

Dnes se napíše zcela nová kapitola historie Sabres. Svůj historicky první duel odehrají hráči Buffala proti celku Vegas Golden Knights! Kdo v souboji středověkých zbraní vyhraje? Šavle z Buffala nebo meče vegaských Rytířů?

Soupeř:
Nejnovější klub ve stoleté historii NHL, to jsou Vegas Golden Knights. Raketa z města hazardu imponovala celou NHL, když poměrně nečekaně začala klátit jednoho soupeře za druhým. Od startu sezony podlehli Golden Knights pouze Detroitu, jsou na třetím místě západní konference a pozitivní energie se chrlí všude kolem. Vegas zatím inkasovali pouze 8 branek v pěti duelech. Hlavní oporou v brankovišti byl Marc-Andre Fleury, ten si však odnesl z duelu s Detroitem otřes mozku. Proti Bostonu ho však skvěle zastoupil Malcolm Subban, bratr P.K. Subbana však měl o motivaci postaráno, jelikož donedávna byl právě hráčem Bruins, a ti mu zde naplno nedali příležitost. Uvidíme, jak se tento gólman předvede v duelu s námi.

Na koho si dát pozor?
Přesto že Vegas nemá žádnou velkou superhvězdu, je třeba si dát pozor na každého jednotlivého hráče. Knights jsou na vlně ohromné euforie a mnoho hráčů hraje nad hranicemi jejich očekávaných možností. Silná je převážně obrana Knights, která je velmi kompaktní. Nate Smith, Luca Sbisa či Colin Miller jsou obránci, kteří nejsou superhvězdami, ale své si tvrdě odpracují a v momentální euforii přidávají i něco navíc. O tom že jsou Vegas nebezpeční jako celek svědčí i to, že jejich nejlépe bodující hráč James Neal je se šesti brankami na 34 místě kanadského bodování a další je až Nate Schmidt se třemi bod na 157 místě. Přesto si Šavle musí dát velký pozor na kompaktnost týmu jako celku. Poslední duel s Bostonem patřil převážně třetí lajně, kde se potkali Alex Tuch a Vadim Shipachyov, kteří byli doteď kvůli nabitému kádru pouze na farmě. Tuch zaznamenal branku a asistenci, Shipachyov také jeden přesný zásah.

Poslední vzájemné zápasy:
Error 404

Zranění:
Kromě Bogosiana, Falka a Rodriguese bude Buffalu chybět také Jacob Josefson. Golden Knights pak musí postrádat výše zmíněného Marca-André Fleuryho, Jonathan Audy-Marchessault, David Clarkson, Mikhail Grabovski, Eric Haula a Clayton Stoner.

Sestava:
Vzhledem ke zranění Josefsona nám chybí centr, tuto roli zaskočí na konci tripu Girgensons, který se dle výkonů může prohodit s Reinhartem v průběhu utkání.

Kane-Eichel-Pominville
Reinhart-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Larsson-Bailey
Nolan-Girgensons-Moulson

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Tennyson
Gorges-McCabe

V brance bude Chad Johsnon